USD32,52
EURO34,78
GBP40,49
EURO/USD1,07
BIST9.679,60
Petrol88,19
GR. ALTIN2.421,70
BTC66.680,05
ETH3.283,21

Seğmen Gıda halka arz oluyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj Sanayi A.Ş. taslak izahnamesini SPK onayına sunarak halka arz sürecini başlattı. Toplam 74.800.000 adet payın satışı düşünülen halka arza Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderlik edecek. Halka arzda satılacak payların 46.000.0000 adedi sermaye artırımı, 28.800.000 adedi ortak satışı yöntemi ile satışa sunulacak.

Seğmen Gıda halka arz oluyor! HABERLER, Gündemdekiler, HALKA ARZ, HALKA ARZ ONAYI BEKLEYEN ŞİRKETLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Seğmen halka arz ne zaman?

Halk arz sonrası halka açıklık oranı %39.37 olacak şirket paylarında 30 gün boyunca fiyat istikrarı işlemleri planlanıyor. Bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleşecek olan halka arza katılım sağlanabilecek banka ve aracı kurumlar onaylı izahnamede belli olacak. Halka arz gelirinin kullanım yerlerine dair detayların henüz belli olmadığı şirketin Halka arzının 2024 yılı ilk 6 aylık döneminde gerçekleşmesi bekleniyor.

Taslak izahname için tıklayınız

Şirket hakkında

Resmi internet sitesinden;

Türkiye’nin köklü, güçlü, yerli ve milli markası olan Seğmen, gücünü bu topraklardan alarak lezzet kültürümüzün geçmişi ile geleceğinin ortak noktasını temsil eder. Ankara, 1938 yılında, üç kardeşin birlikteliği ile başlayan bu serüven, 1958 yılında kolektif şirkete dönüşerek mütevazı bir bakkaldan toptancılığa ve küçük çaplı imalatlara uzanmıştır. 1970’li yıllarda ilk fabrikasını Ankara/Siteler’de kuran Seğmen, 1975 yılında gelişmiş teknoloji ürünü makineler ithal ederek üretim kalitesini artırmıştır. 1987 yılında anonim şirkete dönüşen Seğmen, üretim sürecini İskitler fabrikasında sürdürerek sürekli gelişim göstermiştir.

Artan talep doğrultusunda, üretim kapasitesini ve teknolojisini yenileyerek 2008 yılında Sincan Organize Sanayi Bölgesindeki yeni tesislerine taşınmıştır. Köklü ve geleneksel aile şirketi olan Seğmen, ticari faaliyetlerini büyük bir başarıyla sürdürmekte, geleneksel damak tadımıza uygun sağlıklı ve güvenilir ürünler üretmektedir.

En iyiyi sunmak anlayışı ile ürünlerini sizlerle buluşturan Seğmen; geleneksel ve ekstra geleneksel reçel, diyabetik ve şeker ilavesiz reçel, bal, helva, diyabetik helva, fındık ezmesi, tahin, pekmez, lokum, tahinli pekmez, baharat ve bakliyat çeşitlerini herhangi bir katkı ve koruyucu madde eklemeksizin sofralara getirmektedir.

Türkiye’nin Seğmen’e duyduğu güven, 2015 yılında Sincan OSB’de açılan ikinci fabrikayla daha da pekiştirilmiştir. Bu fabrikada bal ve fındık ezmesi üretimine devam eden Seğmen, geleneksel lezzetlerini üstün teknoloji ile buluşturarak ürünlerini 40’ın üzerinde analiz yapıldıktan sonra tüketicilerle buluşturur. Bal işleme sürecinde yapılan titiz analizlerle Türkiye’nin dört bir yanından gelen farklı türdeki balların kalitesi garantilenmektedir.

Seğmen, Sincan OSB’deki üçüncü fabrikasının ardından Afyonkarahisar Çay ilçesinde 200 milyon lira yatırımla dördüncü fabrikasını kurmaktadır. 1 Mayıs’ta 2023 tarihinde deneme üretimine başlayacak olan tesis, yıllık 20.000 ton işleme kapasitesi ile bölgesel kalkınmaya büyük katkı sağlayacaktır. İstihdam ve yenilikçi ürünlerle geleceğe yatırım yapmaya devam eden Seğmen, ikinci faz inşaatıyla kapasitesini daha da artırmaya devam edecektir.

ISO ve HACCP kalite güvence sistemleri dâhilinde sürdürülen üretim süreci, laboratuvar kontrolünde ve yüksek standartlara uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Seğmen, katkı ve koruyucu madde kullanmadan en doğal hâliyle ürünlerini tüketicilere sunmaktadır.

Artan üretim kapasitesi ile Seğmen, günde 60 ton reçel, 20 ton helva, 20 ton bal, ve diğer ürünlerin üretimini gerçekleştirebilmektedir. Ürünleri, ulusal ve yerel market zincirleri, turizm işletmeleri, askeri birlikler, hastaneler ve diğer toplu tüketim merkezlerinde tercih edilmektedir. Kaliteli ürünleri sayesinde ürün gamını genişleten Seğmen, daha fazla kişiye ulaşarak Türkiye’ye teşekkür borcunu ifade etmektedir. Seğmen’i özel yapan; tarladan fabrikaya, üretimden tüketime emek veren her bireyin katkısıdır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir