USD32,54
EURO34,81
GBP40,50
EURO/USD1,07
BIST9.720,51
Petrol87,99
GR. ALTIN2.444,10
BTC64.925,88
ETH3.198,94

Sattığım hisse gözükmüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsada her geçen gün yatırımcı sayısının hızla artmasıyla, hisse senedi piyasasında yatırımcıların alım satım işlemleri hakkında karşılaştığı ve bilmediği sorulara cevap aramaya devam ediyoruz. Sattığım hisse gözükmüyor? Aldığım hisse neden gözükmüyor?

Bu makalede bu soruları cevaplayacağız.

Sattığım hisse gözükmüyor MAKALELER, Borsa Makaleleri Rota Borsa

Sattığım hisse görünmüyor

Hisse senedi satış işlemi yapmak için emir iletim koşullarını yerine getirmek gerekiyor. Örneğin X bir hisseyi 12,00 fiyatından satış işlem emri ilettiğimizi düşünelim. Eğer biz emir verdiğimiz anda hisse fiyatı 12,00’dan daha düşük fiyatta ise satış işlemi gerçekleşmeyecektir. Böyle durumda 12,00’da satış için emir vermiş olan yatırımcılar lot sayısı olarak sıraya alınır. Hisse fiyatı 12,00’a yükseldiği zaman satış emri verilen hisseler satılmış olur.

Bir başka örnek daha verecek olursak, hisse fiyatı 12,00 dan işlem geçerken 11,80’e satış verdiğimizi düşünelim. Hisse fiyatı 12,00’dan işlemler geçerken 11,80’e satış bile verilse o sırada verdiğiniz satış emri, daha düşük bir fiyat olduğu için o sırada işlem geçen 12,00 veya o yakın fiyatlardan satış gerçekleşmiş olur. Yani hisse fiyatını düşükten satış emri verseniz bile o sırada işlem geçen fiyattan emir gerçekleşir.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir