USD21,21
EURO22,77
GBP26,45
EURO/USD1,07
BIST5.291,04
Petrol77,48
GR. ALTIN1.325,37
BTC26.746,32
ETH1.866,68

Reysaş Taşımacılık’tan bağış ve yardımlara ilişkin açıklama

featured


REYSAŞ TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK TİCARET A.Ş. tarafından KAP’a yapılan bildirimde deprem yardımlarına ilişkin açıklama yapıldı.

6 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Kilis, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana illerini etkileyen deprem felaketinin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Reysaş Ailesi olarak yaşanan depremde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı dilerken, depremden etkilenen ve yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Reysaş Ailesi olarak, toplumun, tüm paydaşlarımız ve canlıların ihtiyaçları en büyük önceliğimiz. İlk günden itibaren yaraları hep birlikte sarmak için tüm gücümüzle, resmi ve sivil kurumlarla iş birliği içinde hareket ediyoruz. Bu kapsamda SPK’nın 09.02.2023 tarih ve 8/174 sayılı ilke kararı gözetilerek Yönetim Kurulumuz kararı ile; kendi bünyemizde yapmış olduğumuz yardımların dışında bugüne kadar resmi ve sivil kurumların yardımlarının afet bölgelerine ulaştırılması için her bir TIR seferinin ortalama maliyeti 30.000 TL’den; 100 adedi aşkın yardım seferini ücretsiz olarak gerçekleştirmiş olup; işbu ücretsiz yardım seferlerimiz devam etmektedir. Şirketimiz yaklaşık olarak 3 Milyon TL’yi aşkın ayni yardım yapmıştır.

Bu seferlerde başta AFAD olmak üzere, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, birçok il ve ilçenin Belediyeleri, Fenerbahçe Spor Kulübü, Belçika Hükümeti ve Ülkemizin farklı yörelerinde mukim Sivil Toplum Kuruluşları bulunmaktadır.

Taşınan ürünler içinde ise: Gıda malzemeleri, su, ilkyardım konteynerleri, yaşam konteynerleri, mobil WC’ler, sahra hastaneleri, kıyafetler, jeneratör vb mekanik parçalar ve deprem bölgesinde sahada kullanılan diğer ekipmanlar bulunmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Rota Borsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!