USD32,70
EURO34,98
GBP41,47
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol82,53
GR. ALTIN2.449,21
BTC66.831,61
ETH3.479,88

Reeder hisse tavanda bekleyen lot sayısı! Reeder hisse yorum

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde halka arzlara talep yeni rekorlar kırıyor. Halka arzlara katılan yatırımcı sayısı 4 milyonu aşmış durumda. Halka arzlarda istediği sayıda hisse alamayan yatırımcılar ise hisseler borsada işlem görmeye başladıktan sonra tavan olan hisseleri almak için emir giriyor fakat emirleri gerçekleşmiyor. Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (REEDR) halka arzı için tavana alış yazan yatırımcılar hisseyi neden alamadığını merak ediyor. Peki Reeder tavan serisi bozuldu mu? REEDR neden alamıyorum? Reeder Tavanda bekleyen lot sayısı nedir? İşte cevaplar…

Reeder hisse tavanda bekleyen lot sayısı! Reeder hisse yorum HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Reeder hisse tavan serisi

Bir hissenin fiyatı, gün içinde hissede alıcı ve satıcıların dengesine göre oluşur. Yeni halka arz olan hisselerde alıcılar çok güçlü ve istekli, satıcılar ise az olunca fiyat %10 marj limiti olan fiyatta dengelenir ve hisse tavan olur. Tavan olan hissede alıcıların tavandan almak istedikleri lot sayıları tavana alış olarak girilir. satıcıların satmak istediği lot miktarı tavanda bekleyen emir miktarından düşük olduğu sürece hisse tavan olur.

Reeder tavanda bekleyen lot sayısı

Reeder Teknoloji 3 Ekim gününde saat 13.00 itibarıyla tavanda bekleyen lot sayısı yaklaşık 6,7 milyon lot oldu.

Örneğin bir hisse güne tavanda 10 milyon lot alış emri ile başlamış olsun. 10 milyon lotluk tavanın bozulması için ya 10 milyon lot satış olmalı, ya da alıcılar emirlerini iptal etmelidir. Yatırımcıların gün içinde almak için yazdıkları emir, bu 10 milyon lotun arkasında sıraya girdiği için ve hissede az miktarda satış olup tavan bozulmadığı için alış emri gerçekleşmez. Rakamlar temsilidir.

Bazı yatırımcılar gün kapanışında hemen emir girmelerine rağmen ertesi gün neden tavandan alış yapamadıklarını da merak eder. Bunun sebebi borsada uygulanan kolokasyon uygulamasıdır. Kolokasyon kurumların özel müşterilerine sunduğu ve emirlerin daha hızlı iletilmesini sağlayan bir sistem ve oldukça maliyetli bir uygulamadır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

2023 halka arz takvimi

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir