USD27,38
EURO29,01
GBP33,47
EURO/USD1,06
BIST8.334,94
Petrol92,09
GR. ALTIN1.628,19
BTC26.986,87
ETH1.672,96

Ofis Yem (OFSYM) hisse yorumları

featured

Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OFSYM) Ağustos ayında SPK onayı alarak yatırımcılardan talep topladı ve 16 Ağustos 2023 tarihinden bu yana borsada işlem görüyor. 27,20 TL fiyat ile halka arz olan şirket, arka arkaya tavan kapanışlar yaparak 6 Eylül 2023 gününü 113,00 TL tavan fiyatta kapattı. Ofis Yem 7 Eylül gününde ise önceki günlerin aksine taban fiyattan işlem görme başladı. 8 Eylül gününe de panik satış emirleri ile taban fiyattan başlayan hisse gün içinde taban çözerek dalgalı bir fiyat seyrine girdi.

Ofis Yem (OFSYM) hisse yorumları HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Ofis Yem (OFSYM) hisse yorum

Ofis Yem hisseleri arka arkaya yapılan tavan serisine 7 Eylül günü son verdi. Hisse 7 eylül günü taban fiyattan işlem görüyor.

Ofis Yem 17 Ağustos tarihinde 2023 yılı 2. çeyrek bilançosunu açıkladı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Ofis Yem hisseleri için Borsa İstanbul 29 Ağustos tarihinde bir tedbir kararı aldı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Şirket hisseleri tedbir kararının alındığı günden sonraki işlem gününde de tavan kapanış gerçekleştirdi. Bu açıdan bakıldığında karar hisse üzerinde henüz olumsuz bir etki göstermedi.

Ofis Yem hisseleri için Borsa İstanbul 6 Eylül tarihinde brüt takas tedbir kararı aldı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Brüt takas tedbir kararı ile, 06/10/2023 tarihine kadar alınan şirket hisselerin aynı gün içinde satılması engellendi. Böylece gün içerisinde alım satım yapılarak hisse

1 Eylül tarihinde Garanti Yatırım Ofis Yem halka arzı hakkında açıklama yaptı. İlgili haberi aşağıdaki link üzerinden okuyabilirsiniz.

Buna göre fiyat istikrarı süresi bitimi olan 14 Eylül 2023 tarihine kadar şirket paylarının halka arz fiyatının altına düşmesi piyasa kuralları sebebiyle mümkün olmayacağı için fiyat istikrarı sürecinin 1 Eylül 2023 tarihinde sonlandırıldığı açıklandı.

Ofis Yem hisse alınır mı?

Ofis Yem halka arz sonrası %315 yükseliş yaşadı. Bu oran, son dönemde halka arz edilen hisselerin performansına paralel olarak fiyat sürecinin ilerlediğini gösteriyor. Hissenin yükselişine devam edip etmeyeceği, yatırımcı ilgisi ve şirketin haber akışına göre şekillenecektir. Bu durumda yatırımcılar hisseyi alma kararı verirken mutlaka bu faktörleri dikkate almalıdır. Olası kazanç ihtimalinin yanında, olası kayıp ihtimalinin de göz önünde bulundurularak risk yönetimi yapılması faydalı olacaktır.

Küçük yatırımcılar halka arzlarda tavan bozulurken 2 farklı yöntem izlerler. Bir kısmı tavan bozulduğunda bunu satış fırsatı olarak algılayıp hisselerini satar, bir kısmı ise alım fırsatı olarak görerek ekleme yaparlar. Bu 2 davranıştan hangisinin doğru olduğunun bir matematiği yoktur. İlk yolu tercih edenler risk almayı sevmeyen ve kazandığı ile yetinen yatırımcılar olarak adlandırılabilir. İkinci yolu seçenler ise çok daha fazla kazanç için risk alan gruptur. Burada önemli olan, yatırımcıların risk algısı ve risk toleransları olacaktır.

Ofis Yem hisse analiz

Şirket borsada işlem görmeye başlayalı henüz 15 gün olduğundan ve her gün tavan kapanışlar yaptığından, şirket grafiği üzerinde bir teknik analiz yapmak mümkün değildir. Zaman içinde grafik oturduğunda teknik analiz çalışmaları yapılacaktır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir