USD20,96
EURO22,46
GBP26,41
EURO/USD1,07
BIST5.114,97
Petrol76,40
GR. ALTIN1.312,76
BTC27.149,87
ETH1.902,72

NETCAD Yazılım halka arz incelemesi

featured

2023 yılının merakla beklenen halka arzlarından biri olacak olan NETCAD Yazılım NETCD halka arzına dair tüm detaylar.

NETCAD Yazılım NETCD halka arza ait genel bilgiler

 • Hisse kodu: NETCD
 • Fiyat: Belli değil
 • Dağıtım yöntemi: Oransal dağıtım
 • Katılım yöntemi: Nakit, Bist30 hisse/fon vb. blokajı. T1-T2 bakiye kullanılamaz
 • Dağıtım yapılacak pay miktarı: 21.000.000
 • Sermaye artışı: 5.000.000
 • Ortak satışı: 16.000.000
 • Halka arz büyüklüğü: Belli değil
 • Fiyat istikrarı: Planlanmaktadır
 • Konsorsiyum lideri: Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. – İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 • Konsorsiyum üyeleri: Onaylı izahname ile ilan edilecektir.
 • Halka açıklık oranı: %41,82
 • İskonto oranı: Fiyat tespit raporu ile ilan edilecektir.
NETCAD Yazılım halka arz incelemesi HALKA ARZ ONAYI BEKLEYEN ŞİRKETLER, Gündemdekiler, HALKA ARZ, Oransal Dağıtım, POPÜLER HALKA ARZLAR, Şirket Haberleri Rota Borsa

NETCAD Yazılım NETCD halka arz ne zaman? NETCAD Yazılım NETCD halka arz ne zaman talep toplayacak?

NETCAD Yazılım halka arz talep toplama tarihleri SPK onayı sonrası tasarruf sahiplerine satış duyurusu ile ilan edilecektir.

NETCAD Yazılım NETCD halka arz eşit mi oransal mı?

NETCAD Yazılım halka arzı taslak izahnameye göre oransal dağıtım olacaktır.

NETCAD Yazılım NETCD halka arz hangi bankalarda var? NETCAD Yazılım NETCD halka arz hangi banka ve kurumlardan katılım yapılabilir? NETCAD Yazılım NETCD halka arz nereden alınır?

Netcad Yazılım halka arzına Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderlik edecek. Halka arza katılım sağlanabilecek olan kurumlar şirketin SPK tarafından onaylanacak olan izahnamesinde ilan edilecektir.

NETCAD Yazılım NETCD halka arz nasıl talep yapılır? NETCAD Yazılım NETCD halka arz T1-T2 bakiye kullanılabilir mi? NETCAD Yazılım NETCD halka arz Bist 30 teminat var mı? NETCAD Yazılım NETCD halka arz başvurusu nasıl yapılır?

Konsorsiyum üyesi kurumlara ait uygulama yada web siteleri üzerinden “halka arz” sekmesi kullanılarak talep girişi oluşturulabilir. Yine aynı kurumlardan müşteri temsilcileriniz aracılığı ile elde edeceğiniz başvuru formlarını doldurarak halka arza katılmak mümkün olacak.

Halka arza katılmak için teminata alınarak kullanılabilecek kıymetler onaylı izahnamede belirtilecektir. Bist 30 hisseleri teminat olarak kullanılabilecektir. Onaylı izahname sonrası oluşacak konsorsiyum üyelerinden de bu kıymetlerin hangilerinin hangi kurumlarda kullanılabilir olduğu detayları belirtilecektir. T1-T2 bakiye ile katılım mümkün değildir.

NETCAD Yazılım NETCD halka arz ne kadar talep edilmeli? NETCAD Yazılım NETCD halka arz kaç lot verir? NETCAD Yazılım NETCD halka arz kaç lot düşer?

Oransal dağıtım şeklinde talep toplayan halka arzlarda bazı izahnamelerde bireysel yatırımcı 2 gruba ayrılır. Belirli bir pay miktarı altında ve üzerinde talep yapan yatırımcılar 2 farklı dilimde değerlendirilerek, kendi içlerinde oransal dağıtım yöntemine tabi tutulurlar. Örneğin 10.000 adet ve altında talep giren yatırımcılar “Bireysel yatırımcı” dilimine dahil olurken 10.001 ve üzeri pay talep edenler “yüksek başvurulu bireysel yatırımcı” dilimine dahil olur. (Rakamlar temsilidir)

Netcad Yazılım halka arzı için taslak izahnamede “bireysel yatırımcı” ve “yüksek başvurulu bireysel yatırımcı” ayrımı yoktur fakat bu durum onaylı izahnamede değişebilir..

Şayet böyle bir ayrım yapılmaz ise katılımcılar ne kadar yüksek talep yapar ise o kadar yüksek pay sahibi olacaktır. Örneğin talep toplama sonrası %10 dağıtım yapan bir halka arzda 100.000 TL talep eden yatırımcıya 10.000 TL tutarında pay düşerken, 10.000 TL talep eden yatırımcıya 1.000 TL pay düşecektir.

Onaylı izahnamede “bireysel yatırımcı” ve “yüksek başvurulu bireysel yatırımcı” ayrımı olur ise, yatırımcıların halka arza ayırdığı bütçe dikkate alınarak hangi dilime dahil olunmak istediğine karar verilmelidir. Önceki benzer dağıtım yapan halka arzlarda “yüksek başvurulu bireysel yatırımcı” dilimine yapılan dağıtım oranı “bireysel yatırımcı” dilimine göre daha az olacak şekilde gerçekleşmiştir.

Verilen rakamlar ve yorumlar temsilidir ve bu rakamlar hiçbir kesinlik içermemekte, yalnızca bir varsayımdan ibarettir. Yatırımcılar katılımda kendi tercihlerini kendileri yapmalıdır.

NETCAD Yazılım halka arz incelemesi HALKA ARZ ONAYI BEKLEYEN ŞİRKETLER, Gündemdekiler, HALKA ARZ, Oransal Dağıtım, POPÜLER HALKA ARZLAR, Şirket Haberleri Rota Borsa

NETCAD Yazılım NETCD fiyat istikrarı var mı?

Fiyat istikrarına ilişkin işlemlerin yapılması planlanmaktadır. Fiyat istikrarı işlemlerinin gerçekleşeceği zaman aralığı, payların borsada işlem görmesinden itibaren 30 gündür.

Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından ek satışa konu olan 3.000.000 TL nominal değerli paylardan elde edilecek gelir ile 30 gün boyunca fiyat istikrarına ilişkin işlem gerçekleştirmeyi planlanmaktadır. Ancak Ak Yatırım fiyat istikrarı işlemlerini kesin olarak yerine getireceğine ilişkin bir taahhüt vermemektedir.

Ak Yatırım fiyat istikrarı işlemlerine hiç başlamayabileceği gibi, fiyat istikrarı işlemlerinde bulunması halinde de gerekçesini açıklamak suretiyle bu işlemi istediği her an sona erdirebilir.

NETCAD Yazılım NETCD halka arzdan elde edilecek gelirin kullanım yerleri

Şirketin halka arzdan elde edeceği fonun kullanımına ilişkin açıkladığı bilgiler şu şekilde

 • %30 Ar-Ge yatırımları
 • %30 yurt dışı yatırımlar
 • %40 şirket satın alma fırsatlarının değerlendirilmesi
NETCAD Yazılım halka arz incelemesi HALKA ARZ ONAYI BEKLEYEN ŞİRKETLER, Gündemdekiler, HALKA ARZ, Oransal Dağıtım, POPÜLER HALKA ARZLAR, Şirket Haberleri Rota Borsa

NETCAD Yazılım NETCD diğer taahhütler

 • Şirket tarafından payların borsada işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 180 gün boyunca bedelli sermaye artırımı yapılmayacak ve dolaşımdaki paylar bu suretle artırılmayacak.
 • Şirket tarafından payların borsada işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca halka arza konu olmayan paylarını ve daha sonra elde edilecek payları satmayacaktır.
 • Şirket payları dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa ya da halka arza konu edilmeyecek.
 • Ortaklar tarafından payların borsada işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 180 gün boyunca pay satışı yapılmayacak.
 • Mevcut sermayede %10 ve üzeri pay sahibi olan ortaklar ve pay miktarına bakılmaksınız şirket yönetiminde görev alan ortaklar tarafından payların borsada işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca halka arz fiyatının altında bir fiyattan pay satılmayacak.

NETCAD Yazılım NETCD arz katılım endeksine uygun mu? NETCAD Yazılım NETCD halka arz caiz mi? NETCAD Yazılım NETCD halka arz helal mi?

NETCAD Yazılım halka arzının katılım endeksine uygun olup olmadığı onaylı izahname ile birlikte yayınlanacak olan katılım finans ilkeleri raporu ile ilan edilecektir.

NETCAD Yazılım NETCD şirket hakkında

Şirketin tanıtım videosu

Kuruluşundan bugüne sektörün gelişmesine öncülük eden Netcad, bugün 90+ üniversitenin 700’e yakın bölümünde ders olarak okutulmaktadır. Netcad’in sunduğu 30’dan fazla mühendislik çözümü, Türkiye’de kadastro ve haritacılık, şehir planlama ve altyapı uygulamalarında sektör standardı haline gelmiştir.

Netcad, uzman mühendisleri ve yetkin yönetim kadrosuyla, iş dünyasının akıllı veri yönetimi ihtiyaçlarına uygun, yüksek verimliliğe sahip çözümler üretmektedir. AR-GE ekibi ile teknolojinin yarınını takip etmekte, artan ve çeşitlenen ihtiyaçlara yönelik inovatif çözümlerle müşterilerine memnuniyet odaklı hizmet vermektedir. Sektörü ile iş birliği içerisinde çalışarak ülke ekonomisine değer katmakta ve ihtiyaçlara en uygun çözümleri sunmaktadır.

Türkiye’de 10 bakanlık, 800+ kamu kurumu, 1.250+ belediye ve 8.000’den fazla özel şirket Netcad ürünleri ile bugünü kolaylaştırıyor, yarını planlıyor.

Netcad internet sitesinden alınmıştır.

NETCAD Yazılım NETCD izahnamesi

2023 halka arz takvimi

2023 halka arz takvimi

2023 yılında onay bekleyen halka arzlar içinde en çok talep görmesi beklenen halka arzlar

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Rota Borsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!