USD32,70
EURO34,98
GBP41,47
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol82,53
GR. ALTIN2.449,21
BTC66.831,61
ETH3.479,88

Naturel Enerji’den Ön Lisans Başvuru Sonuçları hakkında açıklama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. (NATEN) tarafından 18 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Ön Lisans Başvuru Sonuçları hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş (“Naturel Yenilenebilir Enerji”)’nin %100 bağlı ortaklığı Naturel Batarya Sistemleri ve Enerji Yatırımları A.Ş tarafından, 19.11.2022 tarihinde yayınlanan Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında, 5 ayrı Bataryalı Güneş ve Rüzgar Enerji Santrali Projesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na ön lisans başvurusu yapıldığını kamuoyu ile paylaşmıştık.

Yapılan başvurular kapsamında EPDK tarafından, ana kaynağı GES ve RES olan depolamalı üretim tesisi başvurularına TEİAŞ veya dağıtım şirketlerinin kapasitelerindeki doluluktan dolayı olumlu dönüş alınamamıştır.

Yeni depolamalı güneş ve rüzgar enerji santrali projeleri için farklı bölgelerde arazi geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur.

Tüm NATEN haberlerine ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız

https://rotaborsa.com/etiket/naten-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir