USD20,96
EURO22,46
GBP26,78
EURO/USD1,07
BIST5.114,97
Petrol76,31
GR. ALTIN1.309,32
BTC27.267,35
ETH1.909,06

Mia Teknoloji’den elektrikli araç şarj istasyonlarına yatırım kararı

featured

MİA TEKNOLOJİ A.Ş. bağlı ortaklığı Tripy Mobility tarafından  “Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonları” yatırımı kapsamında Türkiye’nin farklı bölgelerinde hizmet verebilmek amacıyla 138.998 Euro tutarında AR-GE ve geliştirme süreçleri için ilk yatırımı yapıldığını açıkladı.

KAP Açıklaması

TRİPY Mobility bağlı ortaklığımızın teknoloji odaklı yatırım politikası çerçevesinde, potansiyeli yüksek ve günümüzde kullanımı giderek artan elektrikli araçların şarj ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yapmayı planladığı “Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonları” yatırımı kapsamında Türkiye’nin farklı bölgelerinde hizmet verebilmek amacıyla 138.998 Euro tutarında AR-GE ve geliştirme süreçleri için ilk yatırımı yapılmıştır.

Akıllı ve Çevreci Şehir Modeli Sistemleri kapsamında Elektrikli araç şarj istasyonlarına ulaşım sağlamak, ödeme ve rezervasyon yapmak, yeni şarj istasyonları eklemek, çeşitli kampanyalardan yararlanma fırsatı sunmak amacıyla da şirket bünyesinde yazılım geliştirilmekte olup, bu alanda da bir hizmet sağlayıcısı olunması ve Türkiye’de sayılı olan sistem operatörlüğü rolündeki şirketler arasında yer alınması hedeflenmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Rota Borsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!