USD31,12
EURO33,81
GBP39,48
EURO/USD1,08
BIST9.334,13
Petrol81,81
GR. ALTIN2.035,58
BTC56.257,12
ETH3.228,33

Mega Metal (MEGMT) bağış ve yardım politikasını açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEGMT) tarafından 12 Şubat 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde bağış ve yardım politikası hakkında açıklama yapıldı.

Mega Metal'den (MEGMT) GES projeleri hakkında açıklama HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Şirketin gerçekleştirmiş olduğu yönetim kurulu toplantısında Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde oluşturulan KBağış ve Yardım Politikası’nın aşağıdaki haliyle kabulüne, yapılacak ilk genel kurulda gündem maddesi olarak ortaklarımızın onayına sunulmasına ve Şirketin kurumsal internet sayfasında kamuya duyurulmasına oybirliği ile karar verildiği belirtildi.

 1. Amaç ve Dayanak
  Bağış ve yardım politikasının amacı, Şirket’in tabi olduğu düzenlemeler ve Esas Sözleşme hükümleriyle uyumlu olarak, Şirket’in bağış ve yardım esaslarının belirlenmesidir. Bağış ve yardım politikası ile ortaklarımız çalışanlarımız ve diğer paydaşlarımızda kurumsal sorumluluğumuzun yerine getirilmesi ve toplumsal gelişime katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Şirket, bağış ve yardımlar konusunda 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (“SPKn”), 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu (“TTK”), sermaye piyasası mevzuatı, ilgili diğer mevzuat ve düzenlemelere uyar. Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (“SPK”) II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nde düzenlenen Kurumsal Yönetim İlkeleri’nin gerçekleştirilmesine azami özen gösterir. Şirket Bağış ve Yardım Politikası, II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği veII19.1 sayılı Kâr Payı Tebliği uyarınca hazırlanmış olup; pay sahipleri başta olmak üzere tüm menfaat sahiplerine Şirket internet sitesi (www.megametal.com.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.
 2. Yetki ve Sorumluluk
  Şirket’in Bağış ve Yardım Politikası’nın izlenmesi, gözetimi, geliştirilmesi ve gerekli güncellemelerin yapılması Yönetim Kurulu’nun yetki ve sorumluluğu altındadır. Bağış ve Yardım Politikası’nda yapılacak değişiklikler Yönetim Kurulu’nun kararını takiben, genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunularak, Şirket internet sitesinde (www.megametal.com.tr) yayımlanır.
 3. Bağış ve Yardım Esasları
  Şirketimizin bağış yapılabilmesi Şirketimiz Esas Sözleşmesi ile mümkün kılınmış ve yapılacak bağışın sınırının genel kurul tarafından belirleneceği belirtilmiştir. Pay sahiplerinin haklarının korunması esasından uzaklaşılmasına yol açacak bağış ve yardımların yapılmasından kaçınılır.
  Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde, sermaye piyasası mevzuatı hükümlerine ve Şirket politika ve uygulamalarına uygun olmak suretiyle, Yönetim Kurulu tarafından uygun görülen bağış ve yardımlar Şirket amaç ve konusunu aksatmayacak şekilde yapılabilir. Her türlü tüzel veya gerçek kişiye bağış ve yardımlar nakdi veya ayni olarak yapılabilir. Şirket tarafından Esas Sözleşme hükmü çerçevesinde yapılacak bağış ve ödemeler, SPK’nın özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde kamuya duyurulur. İlgili dönem içinde yapılan tüm bağış ve yardımların tutarı ve yararlanıcıları ile politika değişiklikleri hakkında genel kurul toplantısında ayrı bir gündem maddesi ile ortaklara bilgi verilir. Bağış ve yardımların olağan genel kurulda ortakların bilgisine sunulması zorunludur. Bağış ve yardımlar konusunda SPK’nın örtülü kazanç aktarımı yasağına ilişkin düzenlemeleri ve uyulması zorunlu kurumsal yönetim ilkeleri başta olmak üzere ilgili mevzuat hükümlerine uyulur.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir