USD32,54
EURO34,81
GBP40,50
EURO/USD1,07
BIST9.720,51
Petrol87,99
GR. ALTIN2.444,10
BTC64.925,88
ETH3.198,94

Meditera’dan ihale sonucu açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEDTR) tarafından tarafından 11 Etlül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Yapılan İhale hakkında açıklama yapıldı.

Meditera'dan ihale sonucu açıklaması HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Yapılan İhalenin 20.380.000 TL’ si (%67,87) Anlaşma Hükümleri Dahilinde Uhdemizde Kalmıştır

Bu açıklamada bahsi geçen ve uhdemizde kalan 20.380.000 TL’ lik (%67,87) ihale konusuna ilişkin olarak Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından daha önce 01/08/2023 tarihli karar ile SPK’nın II-15.1 Özel Durumlar Tebliği’nin 6.maddesi kapsamında içsel bilginin açıklmasının ertelenmesi kararı verilmiştir.

Söz konusu erteleme kararı;

– Şirketimizin ihaleye teklif vermesi durumunun kamuoyu tarafından bilinmesinin rekabet şartları vb. hususlarda “meşru çıkarlarımızın zarar görmesine” neden olabileceği,

– Bu aşamada yapılacak bir özel durum açıklamasının Şirketimizin ve dolayısıyla ortaklarımızın çıkarlarına halel getirebileceği,

– Ertelemenin yatırımcıların yanıltılması riski oluşturmadığı,

– Erteleme süresince bu bilginin gizliliğinin korunması için konunun şirket içerisinde sadece ilgili ve halihazırda içsel bilgi erişim listesinde bulunan kişilerle paylaşılacağı ve söz konusu kişilerin gizliliğe riayet konusunda özel olarak uyarıldığı, 

SPK Tebliğleri çerçevesinde alınmış olup erteleme sebepleri ortadan kalkar kalkmaz işbu açıklama yapılmaktadır.


Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Tüm MEDTR hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/medtr-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir