USD31,14
EURO33,85
GBP39,58
EURO/USD1,09
BIST9.296,73
Petrol81,83
GR. ALTIN2.036,59
BTC55.895,95
ETH3.217,65

Marbaş Menkul’den Limak Çimento (LMKDC) halka arz fiyatı yorumu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marbaş Menkul Değerler A.Ş., Limak Doğu Anadolu Çimento San. ve Tic. A.Ş. (LMKDC) halka arz fiyatına yönelik Fiyat Tespit Raporuna İlişkin Değerlendirme Raporunu yayınladı.

Marbaş Menkul’den Limak Çimento (LMKDC) halka arz fiyatı yorumu HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Raporun sonuç bölümünde halka arz fiyatının makul olduğunun değerlendirildiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı;

  • Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Fiyat Tespit Raporunda yer alan bilgilerin açıklayıcı ve verilerle desteklenmiş olduğunu düşünmekteyiz. Şirket’e, sektöre ve Şirket’in sektördeki yerine ilişkin olarak verilen bilgi ve verilerin yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyoruz.
  • Şirket’in halka arz edilecek pay başına değerinin tespitinde Gelir Yaklaşımı ve Pazar Yaklaşımı Yönteminin kullanılmış olmasını, Gelir Yaklaşımı ve Pazar Yaklaşımı Yöntemine sırasıyla 40% ve 60% ağırlık verilmiş olmasını uygun buluyoruz.
  • Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanan Fiyat Tespit Raporu’nda Gelir Yaklaşımı ve Pazar Yaklaşımı Yöntemi ile Şirket’in halka arz öncesi özkaynak değeri 7.824.591.449 TL olarak hesaplanmış olup, halka arz öncesi özsermaye değeri üzerinden, 20% halka arz iskonto oranı uygulanarak, halka arz fiyatı hisse başına 16,20 TL olarak hesaplanmış olmasını makul buluyoruz.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir