USD32,30
EURO35,13
GBP41,60
EURO/USD1,08
BIST10.409,73
Petrol82,10
GR. ALTIN2.405,23
BTC67.424,50
ETH3.486,99

Koza Polyester halka arz kaç lot verir? KOPOL halka arz kaç lot düşer?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Koza Polyester Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzına onay verdi. 5-6-7 Nisan 2023 tarihinde talep toplayacak olan halka arz için oldukça yüksek bir katılım bekleniyor. Peki Koza Polyester halka arz kaç lot verir? KOPOL halka arz kaç lot düşer? Kaç lot verecek? İşte bu soruların cevapları.

SON DAKİKA!! Koza Polyester halka arz sonuçları açıklandı. Sonuçlar için aşağıdaki haber linkine tıklayabilirsiniz.

Halka arzlarda katılımcılara kaç lot hisse düşeceğini hesaplamanın kesin bir yolu yoktur. ancak halka arz büyüklüğü ve tahmini katılımcı sayısı dikkate alınarak bir tahmin yapmak mümkün olabilir.

Koza Polyester halka arzında bireysel yatırımcılara ayrılan tahsisat oranı %75 yani 33.292.500 adettir. Bu durumda bireysel yatırımcılara toplam 815.666.250 TL’lik bir tahsisat gerçekleşecektir. Halka arza 1 milyon kişinin katılması durumunda 30-33 lot; 1 milyon 250 bin kişinin katılması durumunda ise 24-27 lot hisse dağıtımı yapılması mümkün olabilir. Rakamlar sadece tahminden ve varsayımdan oluşmaktadır. Katılımcı sayısının düşmesi ya da artması, dağıtım miktarını etkileyebilir. Yatırımcıların talep yaparken yatırım danışmanlarına danışmaları ve kendi kararlarını vermeleri önemlidir.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Sık sorulan sorular

Halka arz fiyatı kaç TL?

SPK bülteninde halka arz onayı alan şirketin satış fiyatı 1 lot hisse için 24,50 TL olarak belirlenmiştir.

Halka arz katılım endeksine uygun mu? KOPOL caiz mi?

Koza Polyester Sanayi ve Ticaret A.Ş. faaliyet alanı ve diğer kıstaslar ile birlikte katılım endeksi şartlarını sağlamaktadır.

Hangi bankalarda var?

Halka arza katılım için hangi bankalar ve aracı kurumlardan talep yapılabileceği ile ilgili konsorsiyum üyeleri için aşağıdaki haber içeriğine tıklayınız.

Teminat gösterme şartları

Teminat şartları için aşağıdaki haber içeriğine tıklayabilirsiniz.

Eşit mi oransal mı?

Halka arz bireysel yatırımcılara eşit dağıtım şeklinde gerçekleşecektir.

Halka arz tarihi nedir? Talep toplama tarihleri

Halka arz için talep toplama tarihleri 5-6-7 Nisan 2023 olarak belirlenmiştir.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir