USD32,70
EURO34,98
GBP41,47
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol82,53
GR. ALTIN2.449,21
BTC66.831,61
ETH3.479,88

Kordsa’dan Microtex Composites hisse alış açıklaması!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kordsa Teknik Tekstil A.Ş. (KORDS) tarafından 21 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Microtex Composites S.r.l. %1 Payının Alınması hakkında açıklama yapıldı.

Kordsa'dan Microtex Composites hisse alış açıklaması! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Microtex Composites Srl’nin %60 hissesinin alımına yönelik imzalanan Hisse Devir Sözleşmesi ile Opsiyon Sözleşmesi çerçevesinde bağlı ortaklık Kordsa Inc tarafından Silvio Campigli’den Microtex Composites Srl’nin %1 oranında hissesinin, ilgili Opsiyon Sözleşmesinde yer alan formül uyarınca belirtilerek 547.170 Avro karşılığında satın alınmasına karar verildiği ve sözleşme imzalandığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı;

5 Ağustos 2022 tarihinde Microtex Composites Srl’nin %60 hissesinin alımına yönelik imzalanan Hisse Devir Sözleşmesi ile Opsiyon Sözleşmesi çerçevesinde bağlı ortaklığımız Kordsa Inc tarafından Silvio Campigli’den Microtex Composites Srl’nin %1 oranında hissesinin, ilgili Opsiyon Sözleşmesinde yer alan formül uyarınca 547.170 Avro karşılığında satın alınmasına karar verilmiş ve alıma yönelik sözleşme imzalanmıştır. Noter işlemlerinin ardından aynı gün içerisinde satın alma tamamlanmıştır. 

(*) Microtex Composites S.r.l.’in %1 hissesinin satın alınması sürecine ilişkin özel durum açıklaması, satışın zamanının belirsiz olması ve olumsuz sonuçlanması durumunda Şirketimiz hisse değerinde dalgalanmalara yol açabileceği, hisselerde spekülatif hareketler olabileceği ve hisselerin gerçek değerinden uzaklaşan fiyat hareketiyle hisse senedi yatırımcılarımızın zarar görebileceği gerekçesiyle ertelenmiştir.

Tüm Kordsa hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/kordsa-hisse-haberleri/

Leyla Alaton’dan Alarko’da dev hisse satışı haberi için aşağıdaki linke tıklayınız!

KOZAL hedef fiyat haberi için tıklayınız!

VESBE hedef fiyat haberi için tıklayınız!

Petkim hedef fiyat haberi için tıklayınız!

Şişecam hedef fiyat haberi için tıklayınız!

Şişecam temettü tahmini için tıklayınız!

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir