USD33,02
EURO35,99
GBP42,95
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol84,69
GR. ALTIN2.582,00
BTC64.807,35
ETH3.464,91

Kordsa (KORDS) Organizasyonel Değişiklikleri açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kordsa Teknik Tekstil A.Ş. (KORDS) tarafından 26 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Organizasyonel Değişiklik hakkında açıklama yapıldı.

Kordsa (KORDS) Organizasyonel Değişiklikleri açıkladı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Şirketimizin bugünkü Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, Şirketimizin ileri malzeme teknolojileri vizyonu çerçevesinde iş birimlerinin karar alma çevikliğini artırmak ve toplam performans odağını güçlendirme amacıyla aşağıda belirtilen organizasyonel değişikliklerin 1 Temmuz 2024 tarihi itibariyle geçerli olması kararı alınmıştır:

Stratejik öncelikler doğrultusunda, lastik güçlendirme ve kompozit iş birimlerinde merkezi yönetimi güçlendirmek, bölgeler arasındaki uyumu artırmak ve hızlı karar alma süreçlerini desteklemek amacıyla Genel Müdür Yardımcılığı, Global Operasyonlar (“Global COO”) rolü oluşturulmuştur. Bu organizasyonel stratejiye paralel olarak, bölgelerdeki “Genel Müdür Yardımcısı” rolü “Bölge Genel Müdürü” olarak yeniden yapılandırılarak, mevcut rollerinde Genel Müdür Yardımcısı, Global Operasyonlar – Lastik Güçlendirme rolüne raporlayacaktır.

“Genel Müdür Yardımcısı, Tedarik Zinciri ve İnşaat İş Birimi Lideri” pozisyonu kaldırılmış olup, rolü yürütmekte olan Levent Akpulat, 30 Haziran 2024 tarihinde Şirketimizden ayrılacaktır.

Ömür Menteş, “Genel Müdür Yardımcısı, Global Operasyonlar (” Global COO”) – Lastik Güçlendirme” rolüne atanmıştır.”

Salih Kahraman, “APAC Bölge Genel Müdürü” olarak atanmıştır. Salih Kahraman’ın atanmasını takiben Ömür Menteş, Global COO, Lastik Güçlendirme rolünün yanında “EMEA Bölge Genel Müdürlük” rolünü de yürütecektir.

Joao Augusto dos Santos, “Güney Amerika Bölge Genel Müdürü” olarak atanmıştır.

Genel Müdür Yardımcısı, Kuzey Amerika” rolünü sürdürmekte olan Abdülkadir Toplu, 30 Haziran 2024 tarihinde Şirketimizden ayrılmaktadır.

“Genel Müdür Yardımcısı, İnsan Kaynakları” görevini sürdürmekte olan Eray Karaduman, mevcut sorumluluklarının yanında Kuzey Amerika’daki operasyonların yapısal değişimi ve verimliliğini artırmak amacıyla, “Kuzey Amerika Bölge Genel Müdürü” rolüne vekaleten atanmıştır.

Deniz Korkmaz, “Genel Müdür Yardımcısı, Global Operasyonlar – Kompozit” rolüne atanmıştır.

Müge Arifoğlu Yenmez, “Genel Müdür Yardımcısı, Teknoloji” görevine atanmış olup, ayrıca mevcut sorumluluklarını “Kompozit EMEA Bölge Genel Müdürü” olarak sürdürecektir.

Yeni iş birimlerimizin merkezi bir yapı ile etkin yönetimi amacıyla, “İnşaat Güçlendirme & Compounding İş Birimi” oluşturulmuştur. Muhammet Hüseyin Ateş, “İnşaat Güçlendirme & Compounding İş Birimi Lideri” olarak atanmıştır. 

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir