USD32,77
EURO35,09
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol82,67
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.251,17
ETH3.560,45

Kimteks Poliüretan’dan üretim tesisi açılışı açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KMPUR) tarafından 25 Temmuz 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesinde Üretim Tesisi Açılışı Hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Şirketimiz, Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan yeni üretim tesisinde ilk üretimini bugün itibarıyla gerçekleştirmeye başlamıştır.

Yıllık 65 bin ton kapasiteye ulaşması hedeflenen yeni yatırım; poliüretan sistemlerin üretimine yönelik mevcut ürün grubu olan 50 bin tonluk kapasiteyi, yeşil ürün gamı kapsamında pet atıklarından hammadde sentezlemek üzere kurulan 5 bin tonluk geri dönüşüm tesisini ve 10 bin tonluk ek “eva granül ham madde” üretim kapasitesini kapsamaktadır.

Toplam maliyeti yaklaşık 400 milyon TL seviyesinde olan yatırımda; ilk faz olarak yaklaşık 30 bin ton poliüretan sistemleri üretiminin yapılmasını mümkün kılan alt yapı çalışmaları tamamlanmış ve üretim bu tesisten başlatılmıştır.

Düzce tesisinde ilk üretimle birlikte, GES yatırımı da faaliyete geçerek elektrik üretimine başlanmıştır. Şirketimiz, Düzce GES yatırımı ile toplam elektrik tüketiminin yaklaşık % 55’ini karşılamayı ve karbondioksit salınımını yılda yaklaşık 679 ton azaltmayı hedeflemektedir.

Kamuoyu ve değerli yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Tüm Kimpur hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız;

https://rotaborsa.com/etiket/kimpur-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir