USD23,49
EURO25,33
GBP29,63
EURO/USD1,08
BIST5.554,00
Petrol75,50
GR. ALTIN1.484,30
BTC26.487,30
ETH1.837,25

JP Morgan: Güneydoğu Asya piyasalarını 2023’te zor günler bekliyor

featured

JPMorgan analistlerine göre, Güneydoğu Asya piyasaları 2023’te “bungee jump” hareketine benzer bir şekilde hareket edecek ve yılın ikinci yarısında dalgalanmadan önce sert bir düşüş yaşayacak. Rajiv Batra liderliğindeki analistler bir raporda, “keskin bir düşüşün ardından irtifada hızlı bir artışın (ayı piyasası rallisi) ardından piyasaların en sonunda dibe vurana kadar başka bir düşüşle karşılaşmasının muhtemel olduğunu yazdı. Söz konusu beklentinin sebebi olarak para politikası sıkılaştırması ışığında zayıflayan satın alma gücü ve daha düşük tasarruflara ve daha yüksek borçlanma maliyetleri gösterildi.

JPMorgan, MSCI Asya Endeksinin 2023’ün ilk yarısında, diğer faktörlerin yanı sıra zayıflayan dış talep, sıkılaşan finansal koşullar ve zayıflayan yeniden açılma artışının ağırlığı altında bu yılın düşük seviyelerini yeniden test etmesini ve potansiyel olarak daha da aşağı hareket etmesini bekliyor. MSCI Asya Endeksi, Ekim ayında Şubat ayının en yüksek seviyesinden %22 düşerek yılın en düşük seviyesine indi. Endeks daha sonra, Çin’in yeniden açılması umutları ve ABD Merkez Bankası’ndan gelen haberler ile %10 yükseldi.

JP Morgan: Güneydoğu Asya piyasalarını 2023'te zor günler bekliyor Ekonomi Haberleri, Gündemdekiler, HABERLER, Piyasa Haberleri Rota Borsa

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Rota Borsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!