-->
USD32,22
EURO34,94
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
Petrol82,09
GR. ALTIN2.418,50
BTC68.740,77
ETH3.836,69

İskenderun Demir Çelik’ten hasar açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


İSKENDERUN DEMİR VE ÇELİK A.Ş. Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası tesislere ait hasar hakkında KAP’a açıklama yaptı.

Deprem sonrası oluşan hasarın mali boyutunun tespiti için çalışmaların devam ettiği belirtilen açıklamada, hasar tutarının şirketin mali tablolarını önemli ölçüde etkileyecek düzeyde olmadığı ve şirketin deprem kaynaklı oluşan hasarlara karşı sigortalı olduğu ifade edildi.

Açıklama sonrası Borsa İstanbul, şirket paylarının 20 Şubat 2023 tarihinden itibaren yeniden işleme açılacağını belirtti.

İskenderun Demir Çelik'ten hasar açıklaması Gündemdekiler, HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

KAP açıklaması;

”13.02.2023 tarihli özel durum açıklamamızda Şirketimizin üretim tesislerinde durum tespiti çalışmaları nedeniyle üretime ara verildiği belirtilmiştir. Söz konusu açıklamamıza ilave olarak;

Deprem nedeniyle meydana gelen hasarın mali boyutunun tespiti için çalışmalar devam etmekte olup hasar tutarının Şirketimizin mali tablolarını önemli ölçüde etkileyecek düzeyde olmadığı değerlendirilmektedir. Ayrıca Şirketimizin deprem kaynaklı oluşacak hasarları sigorta teminatı kapsamındadır. Şirketimizin yeniden üretime geçebilmesi için tesislerde proses bazında çalışmalar devam etmektedir. Söz konusu çalışmalar tamamlandıktan sonra kademeli ve kontrollü bir şekilde üretime yeniden başlanması planlanmaktadır.

Konuya ilişkin gelişmeler olması halinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir