USD32,52
EURO34,82
GBP40,50
EURO/USD1,07
BIST9.694,65
Petrol88,09
GR. ALTIN2.426,33
BTC66.033,28
ETH3.243,27

İş Bankası halka arz nasıl alınır?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul’da halka arzların yükselen performansı devam ediyor. Bu yazımızda İş Bankası’nın konsorsiyum üyesi olduğu halka arzlarda yatırımcıların halka arza nasıl katılım yapabileceğinizi anlatacağız.

Akbank halka arz nasıl alınır? MAKALELER, Borsa Makaleleri Rota Borsa

İş Bankası halka nasıl alınır İşcep?

İş Bankası üzerinden halka arzlara katılmak için öncelikle bir yatırım hesabınız olması gerekir. Yatırım hesabı açıldıktan sonra uygunluk testi anketini doldurup borsa hesabınızı aktif hale getirmelisiniz.

Halka arzlarda 2 çeşit talep toplama yapılır. Birincisi bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemidir. Halka arzların büyük çoğunluğu bu yöntem ile talep toplar. Bu halka arzlara katılmak için İş Bankası web sitesi ya da İş cep uygulaması üzerinden, halka arz menüsü ya da sekmesini kullanarak talep oluşturabilirsiniz. Talep kısmına, talep etmek istediğiniz hisse adedini girmeniz gerekmektedir. “Minimum talep miktarı” seçeneğinin 1 olarak bırakılması çok önemlidir. Tamamen eşit halka arzlarda ise saat 10.30-13.00 saatleri arasında normal hisse alır gibi hisse kodunu seçerek talep oluşturabilirsiniz. Halka arzlara İşcep üzerinden katılımda zorlanılması durumunda yatırım danışmanınızdan yardım almanız önerilir.

İş Bankası halka arz alma

Halka arzlara katılımda zorluk yaşanması halinde, bankanız ya da aracı kurumunuz ile iletişime geçerek halka arz talebi oluşturmalarını sağlayabilirsiniz. Çalıştığınız kurumların bu konuda yardımcı olmaları bir zorunluluktur.

İş Bankası’nın halka arzda konsorsiyum üyesi olup olmadığını, Rota Borsa üzerinden ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir