USD33,04
EURO35,94
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
Petrol82,58
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.504,84
ETH3.487,17

İndeks Bilgisayar (INDES) gayrimenkul şirketi satın alıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (INDES) tarafından 19 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde ASF Gayrimenkul AŞ Satın Alım Görüşmesi hakkında açıklama yapıldı.

İndeks Bilgisayar'dan (INDES) bedelsiz sermaye artırımı açıklaması HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada İndeks Bilgisayar AŞ’nin, lojistik kapasitesini yaklaşık dört katına çıkaracak stratejik bir yatırım kararı alarak ASF Gayrimenkul AŞ ile şirket paylarının tamamını satın almak üzere görüşmelere başladığı belirtildi.

Şirketimiz İndeks Bilgisayar AŞ, lojistik kapasitesini yaklaşık dört katına çıkaracak stratejik bir yatırım kararı alarak ASF Gayrimenkul AŞ ile şirket paylarının tamamını satın almak üzere görüşmelere başlamıştır.

Lojistik alanındaki kapasitemizi büyütmek amacıyla aldığımız bu kararla şirket olarak hedefimiz, depolama ve lojistik kapasitemizi 57.000 metrekareye yükseltmektir. ASF Gayrimenkul AŞ, Kocaeli Gebze’de bulunan 36.068 metrekare büyüklüğünde gayrimenkule sahiptir. Şirketimiz, mevcut imar durumu ile ilgili gayrimenkul üzerinde yaklaşık 57.000 metrekare kapasitesinde depo ve lojistik merkezi inşaatını hayata geçirerek bölgede istihdam fırsatlarına katkı sağlamayı da hedefliyor.

Şirketimizin bu stratejik lojistik yatırımı kararı alma nedeni; satışların hem adet hem de tutar bazında büyümesini sağlamak, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın büyüme beklentilerini karşılayacak şekilde hizmet vermek, lojistik operasyonlarımızı çok daha güçlü ve verimli bir şekilde yönetmek adına stok yönetimi, depolama, dağıtım süreçlerini geliştirmektir.

Şirketimiz, teknoloji sektöründeki tüm gelişmeleri değerlendirerek bu kapsamda sürekli olarak işlerimizi geliştirmek üzere planlamalar yapmaktadır. Bu konudaki çalışmalar ve sürece ilişkin gelişmeler yatırımcılarımızla ve kamuoyuyla paylaşılmaya devam edilecektir.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir