USD33,04
EURO35,94
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
Petrol82,58
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.506,21
ETH3.492,03

IC Enterra Enerji’den (ENTRA) Depolamalı Üretim Tesisleri hakkında açıklama!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. (ENTRA) tarafından 5 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Depolamalı Üretim Tesisleri için Ön Lisans Başvurusunun Kabulü hakkında açıklama yapıldı.

IC Enterra Enerji'den (ENTRA) Depolamalı Üretim Tesisleri hakkında açıklama! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Halka arz izahnamesinde sürdürülebilir büyüme ve şirket portföyünü çeşitlendirme hedefiyle 430 MW’ı RES ve 55 MW’ı GES olmak üzere toplam 485 MW depolamalı üretim tesisi yatırımı üzerinde çalışıldığının vurgulandığı, şirkete ulaşmış olan EPDK kararına istinaden Derin GES depolamalı üretim tesisi ön lisans başvurusunun da kabul edildiği belirtildi. Böylece, 8 adet depolamalı proje için tüm ön lisans alım süreçleri tamamlanmış oldu.

Halka arz izahnamemizde sürdürülebilir büyüme ve şirket portföyünü çeşitlendirme hedefiyle 430 MW’ı RES ve 55 MW’ı GES olmak üzere toplam 485 MW depolamalı üretim tesisi yatırımı üzerinde çalıştığımızı vurgulamıştık. Tarafımıza ulaşmış olan EPDK kararına istinaden Derin GES depolamalı üretim tesisi ön lisans başvurumuz da kabul edilmiştir. Böylece, 8 adet depolamalı projemiz için tüm ön lisans alım süreçlerimiz tamamlanmış olup, diğer çalışmalarımız ise devam etmektedir.

485 MW’lık depolamalı RES ve GES projeleri ile yıllık toplam 1,5 milyar kWh enerji üretilmesi öngörülmektedir.

İzahnamemizde de belirtildiği gibi, kapasite hakları kazanılan söz konusu bu projeler için EPDK tarafından lisans düzenlenmesi akabinde veya mevzuatın izin verdiği daha erken bir tarihte, IC İçtaş Enerji Yatırım Holding A.Ş. tarafından bu lisansların IC Enterra’nın %100 sahipliğinde kurulacak özel amaçlı şirketlere devredilmesi karara bağlanmış bulunmaktadır.

Yatırımcılarımız süreç hakkında, ilgili mevzuat çerçevesinde açıklanması gereken bir durum olduğunda Kamu Aydınlatma Platformu aracılığıyla eş zamanlı olarak bilgilendirilecektir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir