USD31,18
EURO33,71
GBP39,44
EURO/USD1,08
BIST9.192,28
Petrol81,62
GR. ALTIN2.031,55
BTC59.066,55
ETH3.312,46

Hedef Girişim’den İngiliz şirkette hisse alımı kararı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (HDFGS) tarafından 11 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP)yapılan bildirimde finansal duran varlık edinimi hakkında açıklama yapıldı.

Açıklama şu ifadeler kullanıldı;

Şirketimizin tabi olduğu mevzuata göre girişim yatırımları dışında değerlendirmek üzere; İngiltere’de mukim, Colendi Holdings Limited’e  pay başına 2 USD değer üzerinden toplamda 1.000.000 adet D Grubu pay için 2.000.000 USD yatırım yapılmasına ve 03.07.2023 tarihinde sözleşme imzalanmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

” Colendi, kullanıcıları, şirketleri ve finans kurumlarını bir araya getirerek finansal hizmetlerin sunulmasına imkan sağlayan bir platformdur. Colendi, yeni nesil finansal teknoloji çözümlerini yapay zeka ve büyük veri ile birleştirerek skorlama algoritması üzerine kurulu farklı servisler geliştirmiştir. Colendi, platform ortakları ve stratejik iş ortakları ile birlikte toplamda 18 milyon kullanıcısına şimdi al sonra öde, hisse senedi yatırımı, sigorta, gibi finansal çözümlerin sunulmasına imkan sağlamaktadır.”

Tüm HDFGS hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/hdfgs-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

HDFGS 2023 yılında temettü verecek mi?

Şirket 2023 yılında temettü dağıtmama kararı almıştır. HDFGS yatırımcılarına bedelsiz pay verecektir.

Temettü tarihi ne zaman?

Şirket temettü dağıtmama kararı aldığından, temettü tarihi söz konusu değildir.

Bedelsiz tarihi ne zaman?

Bedelsiz tarihi 19.07.2023 olarak açıklanmıştır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir