USD32,60
EURO34,98
GBP41,36
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol84,30
GR. ALTIN2.427,13
BTC65.152,31
ETH3.403,83

Halka arz para iadesi ne zaman yapılır? Halka arz para iadesi nedir? Halka arz tahsilat iadesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halka arz para iadesi

Halka arz para iadesi, halka arza katılan yatırımcıların talepleri karşılandıktan sonra kalan bakiyenin hesaplara geri dönmesini ifade eder.

Yatırımcılar, halka arz sonuçları açıklandıktan sonra iade olacak paranın ne zaman hesaba geçeceklerini öğrenmek ister.

Halka arz izahnamelerinde bu süre yasal olarak 2 iş günü olarak belirtilse de, genellikle para iadeleri halka arz sonuçlarının açıklandığı gün yapılır. Para iadelerinin hangi saatte yapılacağı aracı kurum ve bankaya göre değişiklik gösterebilir. Aracı kurumların bir çoğu iadeleri kısa süre içinde gerçekleştirirken, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, Akbank gibi bankalarda biraz daha geç gerçekleşme durumu mümkün olabiliyor. Burada önemli olan halka arz talebinin doğru olarak girilmesidir.

Sonuç olarak halka arz para iadeleri tüm banka ve aracı kurumlarda büyük bir olasılıkla halka arz sonuçlarının açıklandığı gün içerisinde gerçekleşmektedir. Yatırımcıların para iadeleri için endişelenmelerini gerektirecek bir durum yoktur.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 16 Ağustos 2023, 14:11

    Merhabalar;
    Ben ofisyem halka arzına 816 TL’lik bir giriş yaptım fakat iptal ettim sonrasında ama hala param hesabıma gelmedi ve bu beni endişelendiriyor işlemede başladı ofis yem acaba parayı aldı vurgun mu yaptılar düşüncesine girdim talepler toplandı dağıtım yapıldı işleme geçti fakat param hala portföyüme yansımadı.