USD27,38
EURO29,01
GBP33,47
EURO/USD1,06
BIST8.334,94
Petrol92,09
GR. ALTIN1.628,19
BTC26.986,87
ETH1.672,96

Global Yatırım Holding’den Bremerhaven Kruvaziyer Limanı’na ilişkin imtiyaz sözleşmesi hakkında açıklama

featured

Global Yatırım Holding A.Ş. (GLYHO) tarafından 9 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Bremerhaven Kruvaziyer Limanı’na ilişkin imtiyaz sözleşmesi hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Şirketimizin dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc (“GPH”) Bremerhaven Limanı’ndaki kruvaziyer operasyonlarının 10 yıl süre ile işletilmesine ilişkin olarak (5 yıl ilave uzatma opsiyonu ile) bremenports GmbH & Co. KG (“bremenports”) ile imtiyaz sözleşmesi imzaladığını şirketimize bildirmiştir. 

Mevcut durumda Bremerhaven Kruvaziyer Limanı, yerel otoriteler tarafından, limanı yenilemeye ve geliştirmeye yönelik bir yatırım sürecinden geçmektedir. 2022 yılında, Bremerhaven Kurvaziyer Limanı, %90’ından fazlası ana liman yolcusu olmak üzere 230.000’den fazla yolcu ağırlamıştır. Ayrıca Liman, İskandinav ve Baltık Denizi güzergahları için ideal bir konuma sahiptir. 

GPH’in Bremerhaven Kruvaziyer Limanı operasyonlarını mevcut işletmeciyle olan anlaşmanın sona ereceği 2025 takvim yılının ilk çeyreğinde devralması beklenmektedir. 

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Tüm GLYHO hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız

https://rotaborsa.com/etiket/glyho-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir