USD32,77
EURO35,09
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol82,67
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.370,93
ETH3.518,81

Gen İlaç’tan yatırım açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL) tarafından 17 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Galventa AG’ye Ek yatırım yapılması hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

GEN Yönetim Kurulu, GEN’in halihazırda %04,34 oranında hissedarı olduğu İsviçre’de kurulu inovatif ilaç geliştirmeleri yapan Galventa AG isimli firmaya ek yatırım yapma kararı almıştır. Söz konusu ek yatırımın, Galventa AG’nin sermaye artırımına iştirak edilmesi yoluyla yapılmasına karar verilmiştir.

Galventa AG’nin sermaye artırımına iştirak eden tüm yatırımcılar, firmanın diğer mevcut yatırımcıları, Galventa AG’nin mevcut hissedarları ve GEN arasında işleme dair hissedarlar ve yatırım sözleşmeleri imzalanmıştır.

Bu kapsamda, 17.08.2023 tarihinde GEN tarafından Galventa AG’ye 100.028,00 CHF (yüzbinyirmisekiz İsviçre Frankı) tutarında ödeme yapılmış olup, bu tutar karşılığında arttırılan sermayenin 1.471,00 CHF (bindörtyüzyetmiş İsviçre Frankı) nominal değerli kısmı GEN’e tahsis edilecektir.  Sermaye arttırım işleminin tamamlanmasının ardından GEN’in Galventa AG’deki hissedarlık oranı %04,34’ten %04,79’a yükselecektir.

GEN’in Galventa AG’ye yaptığı bu ek yatırımın da Galventa AG’nin ürün geliştirme çalışmalarında kullanılması planlanmaktadır.

İşbu açıklamanın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda Türkçe metin esas kabul edilecektir. 

Tüm GENIL hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/genil-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir