USD27,38
EURO29,01
GBP33,47
EURO/USD1,06
BIST8.334,94
Petrol92,09
GR. ALTIN1.628,19
BTC27.018,76
ETH1.672,94

Gen İlaç’tan GES Projesi açıklaması

featured

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL) tarafından 6 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde GES Projesi güncel gelişme hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Şirketimizce, Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği kapsamında, Yozgat ili Akdağmadeni ilçesinde Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim tesisi için bağlantı başvurusunda bulunulduğu, bağlantı anlaşmasına çağrı mektubu talep edildiği ve ilgili anlaşma çerçevesindeki çağrı mektubumuzun 09.08.2023 tarihli olarak tarafımıza gönderildiği 14.08.2023 tarihinde kamuoyuna duyurulmuştu. (https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1185016)

06.09.2023 tarihinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından projeye ilişkin ÇED sürecinin başladığı duyurulmuştur.

Söz konusu duyuruya aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

https://eced-duyuru.csb.gov.tr/eced-prod/duyurular.xhtml

Projeye ve sürece ilişkin olarak ortaya çıkabilecek yeni gelişmeler SPK II-15.1 Özel Durumlar Tebliği uyarınca kamuoyu ile paylaşılacaktır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir.

Tüm GENIL hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/genil-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir