USD33,02
EURO35,99
GBP42,95
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol84,69
GR. ALTIN2.582,00
BTC64.807,35
ETH3.464,91

Fitch Ratings, Türk Hava Yolları (THY) kredi derecelendirme notunu açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) tarafından Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Fitch Kredi Derecelendirme Notu hakkında açıklama yapıldı.

Fitch Ratings, Türk Hava Yolları (THY) kredi derecelendirme notunu açıkladı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Havayolu haberleri

Açıklamada Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’in, Ortaklığın kredi notunu B+’dan BB-‘ye yükselttiği, Not görünümünü ise Durağan olarak teyit ettiği belirtildi. Fitch ayrıca, Ortaklığın 2015 yılında ihraç etmiş olduğu USD cinsi Ekipman Teminatlı Geliştirilmiş Kredi Sertifikaları’na ait kredi notunu BB-‘den BB’ye yükseltti.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Ortaklığımızın kredi notunu B+’dan BB-‘ye yükseltmiştir. Not görünümünü ise Durağan olarak teyit etmiştir. Fitch ayrıca, Ortaklığımızın 2015 yılında ihraç etmiş olduğu USD cinsi Ekipman Teminatlı Geliştirilmiş Kredi Sertifikaları’na ait kredi notunu BB-‘den BB’ye yükseltmiştir.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir