USD33,04
EURO36,02
GBP43,00
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol84,64
GR. ALTIN2.577,37
BTC64.575,87
ETH3.464,61

Fitch Ratings, İş Bankası (ISCTR) kredi derecelendirme notunu açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İş Bankası A.Ş. (ISCTR) tarafından 18 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Fitch Ratings kredi derecelendirme notları hakkında açıklama yapıldı.

Fitch Ratings, İş Bankası (ISCTR) kredi derecelendirme notunu açıkladı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in 8 Mart 2024 tarihinde Türkiye’nin derecelendirme notunu ve görünümünü revize etmesini takiben, İş Bankası’nın Uzun Vadeli Yabancı Para Kredi Notunu ve Uzun Vadeli Teminatsız Borç Notunu “B-“den “B”ye yükselttiği, İş Bankası’nın Uzun Vadeli Yabancı Para Kredi Notu görünümü de “Durağan”dan “Pozitif”e revize edildiği belirtildi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 8 Mart 2024 tarihinde Türkiye’nin derecelendirme notunu ve görünümünü revize etmesini takiben, İş Bankası’nın Uzun Vadeli Yabancı Para Kredi Notunu ve Uzun Vadeli Teminatsız Borç Notunu “B-“den “B”ye yükseltmiştir. İş Bankası’nın Uzun Vadeli Yabancı Para Kredi Notu görünümü de “Durağan”dan “Pozitif”e revize edilmiştir. Fitch, İş Bankası’nın Kısa Vadeli Yabancı Para Kredi Notunu, Kısa Vadeli Türk Parası Kredi Notunu ve Kısa Vadeli Teminatsız Borç Notunu teyit ederken, Uzun Vadeli Türk Parası Kredi Notunu, Finansal Kapasite Notunu ve Sermaye Benzeri Borç Notunu pozitif yönlü izlemeye (RWP) aldığını açıklamıştır.

Uzun Vadeli Yabancı Para Kredi Notu / Görünüm: B / Pozitif

Uzun Vadeli Türk Parası Kredi Notu / Görünüm: B / Pozitif Yönlü İzleme (RWP)

Kısa Vadeli Yabancı Para Kredi Notu: B

Kısa Vadeli Türk Parası Kredi Notu: B

Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notu / Görünüm: A+(tur) / Durağan

Finansal Kapasite Notu: b / Pozitif Yönlü İzleme (RWP)

Uzun Vadeli Teminatsız Borç Notu: B 

Kısa Vadeli Teminatsız Borç Notu: B

Sermaye Benzeri Borç Notu: CCC+ / Pozitif Yönlü İzleme (RWP)

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir