USD28,90
EURO31,46
GBP36,78
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
Petrol79,56
GR. ALTIN1.924,33
BTC38.767,14
ETH2.099,59

Ereğli temettü 2024 tahmini

featured

Erdemir Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) temettü yatırımı yapan tasarruf sahiplerinin şüphesiz en çok ilgi gösterdiği hisse senetlerinden biri konumunda. Şirketin geçmiş yıllarda yatırımcılarına dağıttığı yüksek verimli temettü ödemeleri, uzun vadeli temettü yatırımcılarının hisse senedine ilgisinin artmasına sebep oldu. Peki Erdemir 2024 yılında temettü verecek mi?

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Ereğli temettü 2024 tahmini HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Ereğli temettü 2023

2011 yılı ve sonrasında hissedarlarına tam 12 sene boyunca düzenli temettü ödeyen Erdemir, 2023 yılında geleneği bozarak nakit temettü dağıtmama kararı aldı.

Ereğli temettü verecek mi?

Ereğli Demir Çelik 9 Mart 2023 tarihinde yaptığı açıklamada, şirketin yatırım döneminde olması nedeniyle sağlıklı nakit akışının devam ettirilmesi amacıyla 2023 yılında nakit temettü ödenmeyeceği kararı sonrası yatırımcılar şirketin 2024 yılında temettü ödeyip ödemeyeceğini merak etmeye başladı.

Ereğli temettü 2024 tahmini HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Ereğli temettü 2024 tahmini

Ereğli için 2024 yılında temettü tahmini açıklayan bir kurum bulunuyor. İş Yatırım, Ereğli’nin 2024 yılında hisse başına 4,43 TL temettü ödeyeceğini öngörüyor. Ancak bunun yalnızca bir tahminden ibaret olduğu unutulmamalıdır. Erdemir 2023 yılı ilk 6 aylık dönemde yaklaşık 3.9 milyar TL zarar açıklamıştır. Ereğli’nin 2024 yılında temettü verebilmesi için 12 aylık bilançosunda kâra geçmesi gerekmektedir.

Ereğli hedef fiyat haberi için aşağıdaki içeriğe tıklayınız!

Ereğli temettü 2024 hesaplama

İş Yatırım’ın temettü beklentisi yalnızca bir kurumun tahmininden ibarettir ve kesinlik içermez. Şirketin 2023 yılı içinde yapacağı net kâr, temettü ödemesi için rehber olacaktır. Bir şirket bir takvim yılı içerisinde ne kadar çok kâr ederse, yatırımcılarına ödeyeceği temettü tutarının yükselme ihtimali o kadar fazla olur.

Ereğli temettü geçmişi

Erdemir Ereğli’nin gelecek dönemlerdeki temettüleri hakkında fikir sahibi olunması için temettü geçmişinin de bilinmesi gerekir. Ereğli temettü geçmişi için aşağıdaki haberimizi inceleyebilirsiniz.

2024 temettü tahminleri

2024 yılında şirketlerin vereceği temettülere dair tahminler için aşağıdaki habere tıklayınız!

Temettü nedir, nasıl alınır?

Temettü konusunda genel bir bilgilendirme için temettü içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

2023 temettü veren hisseler

2023 yılında temettü ödemesi yapan ve yapacak olan tüm şirketler ve temettü detayları için aşağıdaki haber içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Rota Borsa sosyal medya hesaplarını takip etmek için aşağıdaki linklere tıklayınız!

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir