USD33,07
EURO36,22
GBP43,11
EURO/USD1,09
BIST11.134,08
Petrol85,06
GR. ALTIN2.614,66
BTC64.563,92
ETH3.421,10

Ereğli Demir Çelik’in (EREGL) “Erdemir Madencilik” projesi için ÇED süreci açıklaması!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından 15 Mart 2024 tarihinde internet sitesinde yapılan açıklamada Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) bağlı ortaklığı Erdemir Madencilik ttarafından Sivas Divriği’de yapılması planlanan Filtre Pres Ünitesi ve Kuru Atık Depolama Tesisleri projesi projesi hakkında açıklama yapıldı.

Ereğli Demir Çelik'in (EREGL) Erdemir-6 GES projesi ile ilgili ÇED süreci açıklaması! HABERLER, Gündemdekiler, Piyasa Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Erdemir Madencilik tarafından Sivas Divriği’de yapılması planlanan Filtre Pres Ünitesi ve Kuru Atık Depolama Tesisleri projesi ile ilgili IDK toplantısının 4 Nisan’da yapılacağı belirtildi. Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“SİVAS ili DİVRİĞİ ilçesi sınırları içerisinde ERDEMİR MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından yapılması planlanan 4965 İŞLETME RUHSATLI SAHADA PLANLANAN FİLTRE PRES ÜNİTESİ VE KURU ATIK DEPOLAMA TESİSLERİ projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, ÇED Yönetmeliği’nin 11. maddesi kapsamında Bakanlığımıza sunulmuş olup, inceleme değerlendirme süreci başlamıştır. Proje ile ilgili olarak 04/04/2024 tarihinde İDK toplantısı gerçekleştirilecektir. Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu https://eced-duyuru.csb.gov.tr/eced-prod/duyurular.xhtml adresinde yer almaktadır. ÇED Raporu ilgililere ve kamuoyuna duyurulur.”

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Kaynak: Foreks Haber

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir