USD27,38
EURO29,01
GBP33,47
EURO/USD1,06
BIST8.334,94
Petrol92,09
GR. ALTIN1.628,19
BTC27.034,68
ETH1.674,52

Enerjisa’dan dev borçlanma başvurusu!

featured

Enerjisa Enerji A.Ş. (ENJSA) tarafından 7 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Yurtiçinde yeşil borçlanma aracı ihraç edilmesi için SPK başvurusu hakkında hakkında açıklama yapıldı.

Enerjisa’dan dev borçlanma başvurusu! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada 15 milyar TL’ye kadar yapılması planlanan borçlanma için SPK başvurusunun yapıldığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı;

Yönetim Kurulumuz tarafından 06.09.2023 tarihinde; Şirketimizin, Şirketimiz Esas Sözleşmesi ile verilen yetkiye istinaden, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Borçlanma Araçları Tebliğ (VII-128.8) hükümlerine uygun olarak; 15.000.000.000 TL (on beş milyar Türk Lirası) tutarı aşmayacak şekilde 5 (beş) yıl vadeye kadar çeşitli vadelerde Türk Lirası cinsinden, yurt içinde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere, bir veya birden çok seferde, yeşil borçlanma aracı ihracına yönelik alınan karar kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli izin başvurusu bugün yapılmıştır. İş bu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Tüm Enerjisa hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız

https://rotaborsa.com/etiket/enerjisa-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir