USD32,53
EURO34,81
GBP40,47
EURO/USD1,07
BIST9.722,09
Petrol88,16
GR. ALTIN2.430,74
BTC64.636,65
ETH3.184,05

Elite Naturel’den olağandışı fiyat ve miktar hareketleri hakkında açıklama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ELITE) tarafından 19 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde olağandışı fiyat ve miktar hareketleri hakkında açıklama yapıldı.

Elite Naturel tahmin edilen ve gerçekleşen bilanço rakamlarını açıkladı HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Borsa İstanbul A.Ş.’nin 19.09.2023 tarih ve E-18454353-100.06-19952 sayılı yazısı ile, Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak Özel Durumlar Tebliği’ne uygun olarak açıklama yapılması talep edilmiştir.

Borsa’da yaşanan olağanüstü fiyat ve miktar hareketlerinin Şirketimiz kaynaklı olmadığını değerlendirmekteyiz. Özellikle sonbaharın gelmesi ile gerek en büyük ihracat pazarımız olan ABD’de gerekse dünyanın geri kalanında artan salgın hastalık tehditlerinin, şirketimizin doğal ve sağlıklı ürünlerine olan ilgiyi artıracağı yönünde oluşan yatırımcı beklentisinin yanı sıra, geçtiğimiz hafta kamuya açıklanan Walmart Inc. ile olan ticari ilişkimize yönelik kamuoyunda oluşan olumlu beklentilerin, söz konusu fiyat ve miktar hareketine sebep olduğunu değerlendirmekteyiz.

Diğer taraftan, devam eden iş birliği imkanlarımızı genişletmek amacıyla yapılan görüşmeler sonucunda,  dünya çapında 20 ülkede 12.000 adetten fazla satış mağazasıyla faaliyet gösteren, 2021 yılındaki toplam küresel hacmi yaklaşık 120 milyar dolar olarak açıklanan, ABD ve Avrupa’nın en büyük perakende satış mağaza zincirlerinden ALDI ile Elite Naturel Organik ürünlerinin satışı ile ilgili olarak ön inceleme, denetim ve onay süreçleri tamamlanmış ve deneme satışlarının başarılı olması sonucunda, ALDI tarafından belirlenen mağazalarda Elite Naturel tarafından üretilen 5 çeşit ürün, ALDI’nin kendi markaları ile (“Simply Nature” ve “Specially Selected”) olarak satışa sunulacaktır.

ALDI ile iş birliğimizi daha da ileriye götürecek yeni iş imkanları üzerinde mutabık kalınmış, yeni projeler için talepleri de tarafımıza iletilmiştir. Söz konusu yeni projeler kapsamına ALDI’nin ABD dışındaki özellikle Avrupa’daki mağazaları da girmektedir.  Çalışılan bu projelerle ilgili olarak, kamuyu aydınlatma ile ilgili mevzuat hükümleri kapsamında, özel durum açıklaması yapılmasını gerektiren bir gelişme olduğunda ivedilikle Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda açıklama yapılacaktır.

Ortaklarımıza ve yatırımcılara duyurulur.

Saygılarımızla.

Tüm Elite hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız

https://rotaborsa.com/etiket/elite-hisse-haberleri/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir