USD33,10
EURO36,29
GBP43,09
EURO/USD1,09
BIST11.134,08
Petrol85,28
GR. ALTIN2.617,48
BTC64.565,66
ETH3.419,67

Elite Naturel (ELITE) devam eden yatırımlar hakkında açıklama yaptı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ELITE) tarafından 26 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde devam eden yatırımlar hakkında açıklama yapıldı.

Elite Naturel tahmin edilen ve gerçekleşen bilanço rakamlarını açıkladı HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Ankara/Polatlı’da bulunan fabrikasında kurulumu tamamlanan yaş sebze ve meyve işleme tesisisinin tamamlanması ile birlikte temmuz ayı başında faaliyete geçmesinin beklendiği, Air Dry teknoloji ile meyve-sebze kurusu üretileceği ve söz konusu yatırımların tamamlanıp faaliyete geçmesi ile birlikte, üretilecek yeni ürünlerin şirket cirosuna olumlu katkı sağlaması beklendiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi;

Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Sayın Çağrı EŞMEKAYA’nın bir röportajı, ekonomi üzerine yayınlar yapan haftalık bir yayın kuruluşunda ve söz konusu kuruluşun internet sayfasında yayınlanmıştır. Röportaj genel olarak daha önce Şirketimiz tarafından kamuya açıklanan konuları ve bu konular üzerine yapılan yorumları içermekle birlikte, yazıda geçen konular hakkında genel ve topluca bir özel durum açıklaması yapılmasında fayda görülmüştür.

Şirketimizin Ankara/Polatlı’da bulunan fabrikasında kurulumu tamamlanan yaş sebze ve meyve işleme tesisi, yasal izinlerin tamamlanması ile birlikte temmuz ayı başında faaliyete geçmesi beklenmektedir. Bu tesisin devreye alınması ile birlikte yıllık 30.000 ton olan yaş sebze-meyve işleme kapasitemiz %50 oranında artarak 45.000 tona yükselecektir. Söz konusu tesiste ayrıca yıllık yaklaşık 3000 ton meyve suyu konsantresi üretimi yapılabilecektir. 

Meyve kurutma tesisi satın alınmasına yönelik özel durum açıklamamız 09.01.2024 tarihinde yapılmıştı. Söz konusu tesiste Air Dry teknoloji ile meyve-sebze kurusu üretilecek olup, ilgili makinaların, yukarıda belirtmiş olduğumuz Ankara/Polatlı’da bulunan fabrikamıza kurulum çalışmaları da devam etmektedir. Daha önce deneme üretimleri yapılan ve müşterilerimiz tarafından beğeni kazanan Freeze Dry teknolojisi ile üretilen atıştırmalıkların seri üretimi amacıyla siparişi verilen makine ve ekipmanının kurulum işlemleri de tamamlanmak üzeredir. Her iki kurutma tesisinin 2024 yılı 3. Çeyreğinde faaliyete geçmesi beklenmekte olup, faaliyete geçtiklerinde ayrıca özel durum açıklaması yapılacaktır. 

Söz konusu yatırımların tamamlanıp faaliyete geçmesi ile birlikte, üretilecek yeni ürünlerin şirket cirosuna olumlu katkı sağlaması beklenmektedir. 

Kamuoyuna ve ortaklarımıza duyurulur. 

Saygılarımızla.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir