USD23,49
EURO25,37
GBP29,63
EURO/USD1,08
BIST5.569,39
Petrol75,72
GR. ALTIN1.484,02
BTC26.480,65
ETH1.835,78

Doğu Aras’tan yatırım bütçesi açıklaması

featured

DOĞU ARAS ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş. 2023 yatırım bütçesi hakkında KAP’a açıklama yaptı.

KAP açıklaması;

Kahramanmaraş ilimizde meydana gelen ve on şehrimizi doğrudan etkileyen depremden etkilenen yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

Ülkemizin geçirmekte olduğu bu zor süreçte ”Kaliteli Hizmet, Kaliteli Enerji” prensibi ile sürdürülebilir başarı hedeflerimiz doğrultusunda, Ülkemiz ekonomisine ve enerji sektörüne katma değerli projeler kazandırırken, 2023 yılında planladığımız yatırım projelerimiz ve bakım proğramımızda hiçbir değişiklik olmamıştır.

Bu kapsamda Şirketimiz %100 bağlı ortaklığı olan Aras Elektrik Dağıtım A.Ş.Sorumluluk bölgesi olan Kuzey Doğu Anadolu’da Erzurum merkezli Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Kars ve Iğdır olmak üzere 7 il, 58 ilçe ve 4 bin köyde, 2023 yılı için:

Şebeke tesis işlerine ait, ekonomik ömrünü dolduran şebekelerin yenilenmesi, yeni enerji taleplerinin karşılanması, tedarik ve teknik kalitenin düzeltilmesi, müşterilerimizin enerji kesintilerinden daha az etkilenmeleri özellikle can ve mal emniyeti açısından tehlike arz eden işlerin yaptırılması, teknoloji ve diğer yatırımlar kapsamında 2.234.504.474,- TL. tutarında bir yatırım planlaması yapmıştır.

Faaliyet gösterdiğimiz alanda müşterilerimiz, iş ortaklarımız, paydaşlarımız ve tüm çalışma arkadaşlarımızla, değer yaratmaya devam etme kararlılığımızla büyümeye devam etmekteyiz.

Kamuoyu ve değerli yatırımcılarımızın bilgisine saygılarımızla duyurulur.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Rota Borsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!