USD32,83
EURO35,67
GBP42,44
EURO/USD1,09
BIST11.157,55
Petrol81,70
GR. ALTIN2.540,07
BTC66.641,16
ETH3.472,28

Doğan Holding’den (DOHOL) hisse devir sözleşmesi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. (DOHOL) tarafından 5 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde ön protokol hakkında açıklama yapıldı.

Doğan Holding (DOHOL) bağlı ortaklığı, Zingat hisselerini satın alıyor! HABERLER, Gündemdekiler, Piyasa Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Sermaye Piyasası Mevzuatı açısından Şirket ile sermaye, yönetim veya denetim açısından ilişkisi bulunmayan Kurmel Holding A.Ş.’nin sahibi olduğu; Doku Madencilik ve Ticaret A.Ş. sermayesini temsil eden payların % 50’sinin ve Gümüştaş Madencilik ve Ticaret A.Ş. sermayesini temsil eden payların % 50’sinin devralınmasına yönelik ön protokol akdedildiği, pay devir işleminin; gerekli başvuru, izin veya onay süreçleri ile kapanış koşullarının yerine getirilmesini takiben tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.

Sermaye Piyasası Mevzuatı açısından Şirketimiz ile sermaye, yönetim veya denetim açısından ilişkisi bulunmayan Kurmel Holding A.Ş.’nin sahibi olduğu; 

– Doku Madencilik ve Ticaret A.Ş. sermayesini temsil eden payların % 50’sinin ve

–  Gümüştaş Madencilik ve Ticaret A.Ş. sermayesini temsil eden payların % 50’sinin

devralınmasına yönelik ön protokol akdedilmiş olup pay devir işleminin; gerekli başvuru, izin veya onay süreçleri ile kapanış koşullarının yerine getirilmesini takiben tamamlanması hedeflenmektedir. Konuya ilişkin önemi haiz unsurlar ayrıca kamuya açıklanacaktır.

Pay sahiplerimize ve kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.


*İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup Türkçe ve İngilizce açıklama metinlerinde bir farklılık olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir