USD32,52
EURO34,80
GBP40,48
EURO/USD1,07
BIST9.709,72
Petrol87,89
GR. ALTIN2.421,77
BTC66.408,47
ETH3.267,74

Desa Deri’den DESA Internazionale S.R.L. ile Toscana Bölgesi ve Poppi Belediyesi arasında imzalanan anlaşma hakkında açıklama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DESA) tarafından 4 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde DESA Internazionale S.R.L. ile Toscana Bölgesi ve Poppi Belediyesi Arasında İmzalanan Mutabakat Zaptı Hakkında Bilgilendirme yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Şirketimiz DESA Deri Sanayi ve Ticaret A. Ş.‘nin bağlı ortaklığı DESA Internazionale S.R.L., Toscana Eyalet Senatosu ve Poppi Belediyesi ile 04.09.2023 tarihinde imzalanan bir Mutabakat Zaptı ile işbirliği yapma kararı almıştır. Söz konusu Mutabakat Zaptı, Toscana Eyalet Senatosu Başkanı Eugenio Giani, Poppi Belediyesi Belediye Başkanı Carlo Toni ve DESA Internazionale S.R.L. Genel Müdürü Burak Çelet’in imzalarını içermektedir.

Bu anlaşma, DESA Internazionale S.R.L. çatısı altında 2023 yılı Mayıs ayında hayata geçirdiğimiz yaklaşık 2.000 metrekarelik deri ürünleri fabrikamız ve Ar-Ge merkezimizin inşaat yatırım projesi, personel eğitimi, bölgesel teşviklerden yararlanma, iletişim ve pazarlama faaliyetleri ile Toscana Bölgesi’nde potansiyel iş ortaklarını yerelleştirme gibi önemli alanlarda işbirliği fırsatlarını içermektedir. Bu işbirliği, hem bölge ekonomisinin rekabetçiliğini artırmayı hem de sosyo-ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliği desteklemeyi amaçlamaktadır.

Toskana eyaletinin Arezzo vilayetinin sınırları içerisinde kalan Poppi şehrinde saraciye sektörü üzerine bir kapasite oluşturarak bu amaçla lüks segmente üretim yapabilecek personel yetiştirmek, bölgede bir kümelenme ve yetkinlik yaratmak, ortak eğitim programları düzenlemek, Endüstri 4.0 teknolojili makina parkı oluşturmak ve bölgenin bu konuda tanıtımını yapmak imzalanan anlaşmanın ana konularıdır.

DESA olarak, bu anlaşma kapsamındaki taahhütlerimiz eksiksiz bir şekilde yerine getirilecek olup bu işbirliğini kamuoyu ile paylaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.  

Bu işbirliği ile ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmaktan ve sürdürülebilirlik ilkelerine uyum taahhüdümüzü bir kez daha vurgulamaktan mutluluk duyuyoruz. 

İlerleyen süreçlerde bu konu ile ilgili gelişmelere dair kamuoyunu düzenli olarak bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

Tüm DESA hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/desa-hisse-haberleri/

Desa Bedelsiz 2023 ne zaman?

Bedelsiz sermaye artırımı tarihi 20 Haziran 2023 olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir