USD21,17
EURO22,73
GBP26,39
EURO/USD1,07
BIST5.265,04
Petrol77,88
GR. ALTIN1.321,95
BTC26.804,21
ETH1.872,37

Dap Gayrimenkul’den deprem bölgesine bağış açıklaması

featured

DAP GAYRİMENKUL GELİŞTİRME A.Ş. tarafından KAP’a yapılan bildirimde deprem bölgesine bağış hakkında açıklama yapıldı.

Toplam bağış bütçesinin 30 milyon TL olduğu belirtilen açıklamada şu detaylara yer verildi.

KAP açıklaması;

“Şirketimiz Yönetim Kurulu şirket merkezinde toplanarak aşağıda belirtilen hususları karar altına almışlardır;

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve pek çok ilimizi etkileyen deprem felaketi nedeniyle derin üzüntü duymaktayız. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz. 

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 09/02/2023 tarih ve 8/174 sayılı kararı çerçevesinde; Şirketimizin de içerisinde bulunduğu DAP Grup şirketleri ile DAP Grubu hakim ortakları Sn.Ziya Yılmaz ve Sn.Rafet Yılmaz tarafından, 06/02/2023 günü meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olarak tespit edilen depremde, Kahramanmaraş ve çevre illerde yaşanan can kayıpları, yaralanmalar ile maddi hasarlar sebebiyle, bu kapsamda etkilenen bölge ve vatandaşlarımız için nakdi ve ayni bağış yapılmasına ilişkin karar alınmıştır. DAP Grup şirketleri ve hakim ortakları tarafından yapılması planlanan bu toplam bağış bütçesi içerisinden DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. tarafından karşılanacak bağış tutarı 30 milyon TL’dir.  

Söz konusu bağış tutarında artış olduğunda kamuoyuna tekrar bilgilendirme yapılacak olup, yapılan bağış ve yardımlar hakkında yıl içinde gerçekleştirilecek olan Olağan Genel Kurul Toplantısında pay sahiplerine bilgi verilmesine ve 2023 yılı bağış sınırının yapılmakta olan bağış ve yardımları da kapsayacak şekilde belirlenerek pay sahiplerinin onayına sunulmasına Yönetim Kurulumuzca oybirliği ile karar verilmiştir.

Tasarruf sahiplerinin ve kamuoyunun bilgisine sunarız.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Rota Borsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!