USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol85,27
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.577,99
ETH3.175,43

CW Enerji’den (CWENE) yeni yatırım kararı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE) tarafından 28 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Alüminyum Çerçeve Üretimi Yatırımı hakkında açıklama yapıldı.

CW Enerji (CWENE) yeni sözleşmeyi açıkladı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Şirketin 15.01.2024 tarihli ve 2024/004 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile; güneş enerjisi panelleri bileşenleri arasında ana unsurlarında yer alan alüminyum çerçeve için üretim faaliyetlerinin başlatılması kararı alındığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı;

Şirketimiz 15.01.2024 tarihli ve 2024/004 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile; güneş enerjisi panelleri bileşenleri arasında ana unsurlarında yer alan alüminyum çerçeve için üretim faaliyetlerinin başlatılması kararı almıştır.

Söz konusu yatırımın tedarikçilerle olan ilişkileri, fiyat dengesini etkileyeceği ve yatırım teşvik belgesinin ilgili bakanlıklar tarafından onaylanması durumunda faaliyetin gerçekleştirilmesinin planlandığı ve yatırımın esaslı unsurunun söz konusu teşvikin onaylanması olduğu da göz önünde bulundurulduğunda; Şirketimizin meşru çıkarlarının zarar görmemesi ve fiyat istikrarsızlığının yaşanmaması amacıyla söz konusu yatırım faaliyetlerinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılacak teşvik başvurunun olumlu sonuçlanmasına kadar ve yatırımcıların yanıltılmasına yol açmamak amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’nun (II-15.1) sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin “İçsel Bilgilerin Kamuya Açıklanmasını Ertelenmesi” başlıklı 6.maddesi kapsamında ertelenmesi kararı alınmıştır.

İşbu bildirim itibarıyla Şirketimiz tarafından alüminyum çerçeve üretim tesisi yatırımı ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan teşvik başvurumuz 26.03.2024 Tarihli ve 564406 sayılı teşvik belgesinin onaylanması doğrultusunda yatırımın başlatıldığı kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yatırıma istinaden 554.389.070 TL tutarlı yatırım teşvik belgesi alınmış olup ilk etapta makinelerin alımına yönelik Yapı Kredi Finansal Kiralama Anonim Şirketi aracılığı ile 60 ay vadeli toplam 8.000.000 Euro (SekizmilyonEuro) finansal kiralama sözleşmesi imzalanmış ve makine siparişleri verilmiştir. Yatırımın AOSB 3.Kısım Mah. 32. Cad. N7 Döşemealtı/Antalya adresinde yer alan taşınmazda gerçekleştirilmesi planlanmakta ve 2025 yılı ilk çeyreği itibarıyla üretime başlanması planlanmaktadır.

Güneş paneli üretim sürecinde kullanılan ve Şirket tarafından üretimi yapılan ham madde sayısını artıracak yatırım ile Şirketimiz, maliyet avantajı konusunda önemli bir adım atmaya karar vermiştir. Bu yatırımın Şirketimize sağlayacağı avantajlar arasında, alüminyum çerçeve üretimini kendi bünyemizde gerçekleştirerek güneş paneli sürecindeki tedarikle ilgili bağımsızlığı arttırmak, enerji sektöründe yerli üretime katkıda bulunmak, Şirketimizin sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşmasına ve yenilenebilir enerji sektöründeki konumunu güçlendirmesine olanak tanıması bulunmaktadır.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir