USD33,04
EURO35,94
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
Petrol82,58
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.504,84
ETH3.487,17

CVK Madencilik’ten (CVKMD) dev finansman temini açıklaması!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CVKMD)  tarafından 6 Haziran Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Bağlı Ortaklık Virtus Mining Ltd.’in Yurt Dışından Finansman Temini  hakkında açıklama yapıldı.

CVK Madencilik yeni sözleşme açıkladı HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Bağlı Ortaklık Virtus Mining Ltd. ile New York, ABD merkezli finansman sağlayıcı kuruluşlar Orion Resource Partners (US) LP ile Hartree Partners, LP’nin oluşturduğu Konsorsiyum arasında 280 milyon Amerikan Doları tutarında finansman sağlanması konusunda bugün Ön Protokol imzalandığı belirtildi.

Bağlı Ortaklığımız Virtus Mining Ltd. ile New York, ABD merkezli finansman sağlayıcı kuruluşlar Orion Resource Partners (US) LP ile Hartree Partners, LP’nin oluşturduğu Konsorsiyum arasında 280 milyon Amerikan Doları tutarında finansman sağlanması konusunda bugün Ön Protokol imzalanmıştır.

Konsorsiyum’dan sağlanacak Ön Protokol’e konu finansmanın, Şirketimiz tarafından devralındığı geçtiğimiz günlerde duyurulan Yenipazar Polimetalik Maden Sahası’nın yatırımlarının finansmanında kullanılması amaçlanmaktadır.

Konsorsyium’dan sağlanacak 280 milyon ABD Doları tutarındaki finansman paketinin aşağıdaki gibi olması beklenmektedir:

* 140 milyon Amerikan Doları tutarındaki kısım için Metal Streaming Anlaşması

* 140 milyon Amerikan Doları tutarındaki kısım için Kredi Anlaşması

* Konsantre Offtake Anlaşmaları

İmzalanan Ön Protokol Anlaşması ile finansman görüşmelerinde bir sonraki aşamaya geçilmiş olup, Konsorsiyum tarafından yapılacak incelemelerin ardından Taraflar arasında Kredi ve Finansman Sözleşmeleri imzalanacaktır. Konsorsiyum ile yapılan görüşmelerde bu Kapanış Süresinin yaklaşık 4-6 ay arasında olması öngörülmektedir.

Kamuoyunun duyurulur.

Saygılarımızla

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir