USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol85,27
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.577,99
ETH3.175,43

CVK Madencilik’ten (CVKMD) dava süreci açıklaması!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CVKMD)  tarafından 26 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde 23.02.2024 Tarihli Açıklamada Yer Verilen Davaya İlişkin Durum Güncellemesi hakkında açıklama yapıldı.

CVK Madencilik yeni sözleşme açıkladı HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Hayri Ögelman’ın eski ortağı MHS Dış Tic. A.Ş.’nin açmış olduğu söz konusu davada Hayri Ögelman hisseleri için istediği  “İhtiyati Tedbir” talebinin, İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından reddedildiği ve işbu karara itirazın, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi tarafından da kesin olmak üzere reddedildiği belirtildi. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nin kararı şirkete bugün itibari ile tebliğ edildi.

Bilindiği üzere 23.02.2024 tarihli açıklamamızda, Şirketimiz CVK Maden İşletmeleri San. Ve Tic. A.Ş. (“CVK Madencilik”), Hayri Ögelman Madencilik A.Ş. (“Hayri Ögelman”), Sn. Hüseyin ÇEVİK aleyhine İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 2024/130 Esas sayılı dava dosyası açıldığı kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Hayri Ögelman’ın eski ortağı MHS Dış Tic. A.Ş.’nin açmış olduğu söz konusu davada Hayri Ögelman hisseleri için istediği  “İhtiyati Tedbir” talebi İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından reddedilmiş olup işbu karara itiraz, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi tarafından da kesin olmak üzere reddedilmiştir. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nin işbu kararı tarafımıza bugün itibari ile tebliğ edilmiştir.

Konu ile ilgili olarak, daha önce 23.02.2024 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada; Sn. Fatih ÇEVİK tarafından Şirketimize iletilen 23.02.2024 tarihli taahhütnameyle söz konusu davayla ilgili olarak Şirketimiz CVK Madencilik, Bağlı Ortaklığımız Hayri Ögelman ve Sn. Hüseyin ÇEVİK aleyhine hükmedilebilecek olası tüm kararlara istinaden oluşabilecek maddi ve manevi zararları nakden ve def’aten karşılamayı kabul ve taahhüt etmiş olması nedenleriyle işbu davayla ilgili olarak CVK Madencilik, Hayri Ögelman ve Sn. Hüseyin ÇEVİK açısından herhangi bir riskin söz konusu olmadığı kamuoyu ile paylaşılmıştı.

İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde devam etmekte olan dava ile ilgili önemli bir gelişme olması halinde Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuatlar kapsamında kamuoyuna ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Kamuoyuna Duyurulur.

Saygılarımızla

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir