USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol85,27
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.577,99
ETH3.175,43

Borusan Holding’den Borusan Yatırım’da (BRYAT) dev hisse satışı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş. (BRYAT) tarafından 18 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Türkiye dışında yerleşik uluslararası bir kurumsal yatırımcıya yapılan plasman işleminin tamamlanması hakkında açıklama yapıldı.

Borusan Holding’den Borusan Yatırım’da (BRYAT) dev hisse satışı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada “13 Mart 2024 tarihinde kamuya açıklanan, Borusan Holding A.Ş.’nin (“Borusan Holding“) Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş.’de sahip olduğu hisselerin Türkiye dışında yerleşik uluslararası bir kurumsal yatırımcıya plasman yoluyla satışına ilişkin borsa dışı takas işleminin bugün itibariyle tamamlandı duyuruldu. Buna göre 372,692 adet hissenin 3,272.5 TL fiyattan satışı gerçekleşti.

Borusan Holding A.Ş. tarafından şirketimize iletilen açıklama aşağıda paylaşılmaktadır:

“13 Mart 2024 tarihinde kamuya açıklanan, Borusan Holding A.Ş.’nin (“Borusan Holding“) Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş.’de sahip olduğu hisselerin Türkiye dışında yerleşik uluslararası bir kurumsal yatırımcıya plasman yoluyla satışına ilişkin borsa dışı takas işleminin bugün itibariyle tamamlandığını duyururuz.

HSBC Bank plc (“HSBC“), İşlem ile ilgili olarak Borusan Holding’in tek plasman temsilcisi olarak görev almıştır. Prudential Regulation Authority tarafından yetkilendirilen ve Birleşik Krallık’ta Financial Conduct Authority ve Prudential Regulation Authority’nin düzenlemelerine tâbi olan HSBC, işleme ilişkin olarak sadece Borusan Holding’in plasman temsilcisi olarak görev almıştır ve bu açıklamada yer alan hususlarda Borusan Holding dışında kimseye karşı HSBC müşterilerine sağlanan korumaları sağlamak veya burada belirtilen konularla ilgili tavsiyelerde bulunmakla sorumlu olmayacaktır. HSBC ve HSBC grubunun iştirak veya teşebbüslerinden hiçbiri, bu açıklama veya bu açıklamada atıfta bulunulan herhangi bir konu ile bağlantılı olarak HSBC’nin müşterisi olmayan herhangi bir kişiye karşı herhangi bir görev, yükümlülük veya sorumluluk (doğrudan veya dolaylı, sözleşme, haksız fiil, mevzuat veya başka bir şekilde) üstlenmemiş veya bunları kabul etmemiştir.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi de yer almakta olup açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.”

Aşağıdaki tabloda işlemle ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır:

Borusan Holding’den Borusan Yatırım’da (BRYAT) dev hisse satışı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir