USD32,52
EURO34,82
GBP40,50
EURO/USD1,07
BIST9.694,65
Petrol88,09
GR. ALTIN2.426,33
BTC66.033,28
ETH3.243,27

Borsa İstanbul’dan Adra GYO (ADGYO) halka arzı hakkında kritik açıklama!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından 11 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Adra Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ADGYO) Paylarının Borsa Birincil Piyasada Halka Arzı hakkında açıklama yapıldı.

Borsa İstanbul’dan Adra GYO (ADGYO) halka arzı hakkında kritik açıklama! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Buna göre şirketin halka arzı tamamen eşit dağıtım yöntemine göre yapılacak. Talep toplama tarihleri 14-15 Eylül 2023 olacak. Halka arzda T1 T2 bakiye kullanılabilecek.

Halka arzın bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemi ile yapılması bekleniyordu ancak dağıtım yöntemi tamamen eşit dağıtıma döndü.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan izahname çerçevesinde, Adra Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin halka arz edilecek toplam 73.700.000 TL nominal değerli payları, Borsa Birincil Piyasa’da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi ile beher pay için 22,66 TL fiyattan 14-15/09/2023 tarihlerinde Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. aracılığıyla, ADGYO.HE (ikincil piyasada işlem kodu ADGYO.E olacaktır) işlem sırasında satışa sunulacaktır.

Şirket payları, birincil piyasa işlemlerinin tamamlanmasını takiben, Borsamızca yapılacak değerlendirmenin ardından ikincil piyasada işlem görebilecektir.

ADGYO.HE’ye iletilecek emirlerde yalnızca [İptale Kadar Geçerli (İKG)] emir geçerlilik türü kullanılmalıdır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.670.042.000 TL olacaktır. Halka arza ilişkin emirlerin Borsamıza iletilmesine aracılık eden üyelerin, emirleri Borsamız birincil piyasasına iletirken kendi risk tanımlamaları çerçevesinde birden fazla emre bölerek iletmeleri halinde fiyat – zaman önceliğini haiz ilk emir dışındaki diğer emirler mükerrer olarak girilmiş olacağından dağıtıma konu edilmemektedir.

Şirketin paylarının halka arzına ilişkin izahname Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun https://www.kap.org.tr/tr/sirketler/DK internet adresinde yayınlanmaktadır.

Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir