USD28,88
EURO31,46
GBP36,76
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
Petrol81,28
GR. ALTIN1.920,50
BTC38.782,11
ETH2.093,02

Borsa İstanbul bir şirketin borsa üyeliğini iptal etti

featured

Borsa İstanbul’dan açıklama

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde faaliyetlerine kesintisiz bir yıldan fazla süre ara vermesi nedeniyle Bakanlık tarafından verilmiş olan faaliyet izninin iptal edildiğinin bildirilmesi kapsamında Bonus Kıymetli Madenler A.Ş.’nin borsa üyeliğinden çıkarılması hakkında açıklama yapıldı.

Borsa İstanbul açıklamasında şu ifadeler kullanıldı;

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Kıymetli Madenler Borsası Aracı Kuruluşlarının Faaliyet Esasları ile Kıymetli Madenler Aracı Kurumlarının Kuruluşu Hakkında Yönetmelik’in 21 inci maddesinin birinci fıkrası uyarınca, Borsamız nezdindeki faaliyetlerine kesintisiz bir yıldan fazla süre ara vermesi nedeniyle Bakanlık tarafından verilmiş olan faaliyet izninin iptal edildiğinin bildirilmesi kapsamında, Borsa İstanbul Borsacılık Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Yönetmeliği’nin 12 nci maddesinin birinci fıkrası uyarınca, Yönetim Kurulumuzun 16/06/2023 tarihli kararı ile Bonus Kıymetli Madenler A.Ş., işlem yapma yetkisi iptal edilerek Borsa üyeliğinden çıkarılmıştır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir