USD33,09
EURO36,30
GBP43,11
EURO/USD1,09
BIST11.134,08
Petrol85,17
GR. ALTIN2.616,14
BTC63.969,72
ETH3.390,24

Borsa İstanbul 2 hisseyi işleme kapattı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul’dan art arda pay sırasının işleme kapatılması kararları gelmeye devam ediyor. Önceki haftalarda finansal raporlarının son gönderim tarihi itibarıyla KAP’a bildirmeyen 2 şirketin pay sırasını geçici olarak işleme kapatan Borsa İstanbul A.Ş.’den yeni karar çıktı. 24 Haziran günü seans açılışı öncesi finansal raporlarının son gönderim tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) göndermeyen 2 şirketin daha pay sırasının geçici olarak işleme kapatılmasına karar verildi. Konuya ilişkin açıklama Borsa İstanbul A.Ş. tarafından seans açılışı öncesinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi. İşte detaylar…

Borsa İstanbul bir hisseyi işleme kapattı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Yapılan açıklamada Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN) ve İZ Yatırım Holding A.Ş (IZINV) pay sırasının finansal raporlarının son gönderim tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilmemiş olması sebebiyle geçici olarak işleme kapatıldığı belirtildi. Şirketlerin finansal raporlarını açıklaması ya da SPK’dan ek süre alması halinde yeniden işleme başlaması bekleniyor. Ekleme: Her iki şirketin SPK’ya yaptıkları ek süre başvurularının uygun görülmesi sonrası Borsa İstanbul, iki hisse senedinin de yeniden işleme başlamasına karar verdi.

SUWEN.E pay sırası ilgili şirketin finansal raporlarının son gönderim tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilmemiş olması sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştır.

IZINV.E pay sırası ilgili şirketin finansal raporlarının son gönderim tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilmemiş olması sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir