USD32,35
EURO34,46
GBP40,34
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
Petrol90,86
GR. ALTIN2.448,74
BTC67.797,25
ETH3.311,57

Baydöner (BYDNR) hisse yorumları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Baydöner Restoranları A.Ş. (BYDNR) Ağustos ayında SPK onayı alarak yatırımcılardan talep topladı ve 21 Ağustos 2023 tarihinden bu yana borsada işlem görüyor. 21,00 TL fiyat ile halka arz olan şirket, arka arkaya tavan kapanışlar yaparak 6 Eylül 2023 gününü 65,65 TL seviyesinden kapattı. Tavanda bekleyen lot sayısı ise 4,3 milyon oldu. Baydöner 7 Eylül günüü diğer halka arzlara gelen satışların da etkisiyle taban fiyattan kapattı. 8 Eylül günü saat 13.20 itibarıyla %2,20 düşüşle 57.80 TL civarı fiyatlanıyor.

Baydöner (BYDNR) hisse yorumları HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Baydöner (BYDNR) hisse yorum

Baydöner hisseleri arz edildiği tarihten 6 Eylül gününe kadar her gün tavan fiyattan işlem görmeye devam etti. 7 Eylül günü hisse fiyatında dalgalanma yaşanıyor.

Baydöner 1 Eylül tarihinde 2023 yılı 2. çeyrek bilançosunu açıkladı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Baydöner hisseleri için Borsa İstanbul 4 Eylül tarihinde bir tedbir kararı aldı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Şirket hisseleri tedbir kararının alındığı günden sonraki işlem gününde de tavan kapanış gerçekleştirdi. Bu açıdan bakıldığında karar hisse üzerinde henüz olumsuz bir etki göstermedi.

Halk Yatırım tarafından 6 Eylül tarihinde Baydöner halka arzı hakkında açıklama yapıldı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

7 Eylül günü şirketin bağlı ortaklığından sermaye artırımı haberi geldi.

Baydöner hisse alınır mı?

Baydöner halka arz sonrası %212 yükseliş yaşadı. Bu oran, son dönemde halka arz edilen hisselerin performansına paralel olarak fiyat sürecinin ilerlediğini gösteriyor. Hissenin yükselişine devam edip etmeyeceği, yatırımcı ilgisi ve şirketin haber akışına göre şekillenecektir. Bu durumda yatırımcılar hisseyi alma kararı verirken mutlaka bu faktörleri dikkate almalıdır. Olası kazanç ihtimalinin yanında, olası kayıp ihtimalinin de göz önünde bulundurularak risk yönetimi yapılması faydalı olacaktır.

Küçük yatırımcılar halka arzlarda tavan bozulurken 2 farklı yöntem izlerler. Bir kısmı tavan bozulduğunda bunu satış fırsatı olarak algılayıp hisselerini satar, bir kısmı ise alım fırsatı olarak görerek ekleme yaparlar. Bu 2 davranıştan hangisinin doğru olduğunun bir matematiği yoktur. İlk yolu tercih edenler risk almayı sevmeyen ve kazandığı ile yetinen yatırımcılar olarak adlandırılabilir. İkinci yolu seçenler ise çok daha fazla kazanç için risk alan gruptur. Burada önemli olan, yatırımcıların risk algısı ve risk toleransları olacaktır.

Baydöner hisse analiz

Şirket borsada işlem görmeye başlayalı henüz 12 gün olduğundan ve her gün tavan kapanışlar yaptığından, şirket grafiği üzerinde bir teknik analiz yapmak mümkün değildir. Zaman içinde grafik oturduğunda teknik analiz çalışmaları yapılacaktır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir