USD33,02
EURO35,99
GBP42,95
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol84,69
GR. ALTIN2.582,00
BTC64.807,35
ETH3.464,91

Barem Ambalaj (BARMA) temettü kararını açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BARMA) tarafından 6 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada genel kurul kar payı dağıtım kararı Hakkında açıklama yapıldı.

Barem Ambalaj (BARMA) temettü kararını açıkladı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı, Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve diğer yasal mevzuat hükümleri, esas sözleşmenin kâr dağıtımına ilişkin maddeleri ve Kâr Dağıtım Politikası dikkate alınarak; Şirketin yatırım ve finansman politikaları, sermaye ve yatırım gereksinimleri, yerel ve küresel ekonomik şartlar da dikkate alınarak, yatırım döneminde olan Şirketin nakit akışlarını optimize etmek amacıyla ve finansal yapısının güçlendirilmesi adına 2023 yılı kârından dağıtım yapılmayarak, kârın Şirket bünyesinde tutulmasına ilişkin teklifin genel kurulda oy birliği ile kabul edildiği belirtildi.

Şirketimiz 13.05.2024 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında;

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (II-14.1) sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği hükümlerine uygun olarak hazırlanan ve PKF Aday Bağımsız Denetim A.Ş. tarafından denetlenen 01.01.2023-31.12.2023 hesap dönemine ait finansal tablolarımızda 115.163.298 TL net dönem kârı, V.U.K. hükümlerine göre düzenlenmiş yasal kayıtlarımızda ise 295.727.214,60 TL vergi sonrası net dönem kârı mevcuttu.

Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı, Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve diğer yasal mevzuat hükümleri, esas sözleşmemizin kâr dağıtımına ilişkin maddeleri ve Kâr Dağıtım Politikamız dikkate alınarak; Şirketimizin yatırım ve finansman politikaları, sermaye ve yatırım gereksinimleri, yerel ve küresel ekonomik şartlar da dikkate alınarak, yatırım döneminde olan Şirketimizin nakit akışlarını optimize etmek amacıyla ve finansal yapısının güçlendirilmesi adına 2023 yılı kârından dağıtım yapılmayarak, kârın Şirket bünyesinde tutulmasına, genel kanuni yedek akçelerin ayrılmasından sonra kalan tutarın olağanüstü yedeklere aktarılmasına, SPK uygulamaları gereği kâr payı dağıtılmayacağı hususunda pay sahiplerinin bilgilendirilmesine ve bu hususun Genel Kurul’un onayına sunulmasına karar verilmişti.

Şirketimizin bugün yapılan (06.06.2024) 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda da, Yönetim Kurulu’nun yukarıdaki önerisine uygun olarak kar payı dağıtılmamasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Tüm BARMA hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/barma-hisse-haberleri/

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir