-->
USD32,22
EURO34,94
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
Petrol82,09
GR. ALTIN2.418,50
BTC68.740,77
ETH3.836,69

Atlantis Yatırım Holding bağlı ortaklığı yeni anlaşma imzaladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atlantis Yatırım Holding A.Ş. (ATSYH) tarafından 21 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Bağlı ortaklık Balkaney Gıda’nın SS Kurtluca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile işbirliği ve kiralama protokolü hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Bağlı ortaklığımız Balkaney Gıda Turizm Tekstil Ticaret A.Ş.  tarafından yapılan açıklama:

Denizli ili Pamukkale ilçesinde bulunan 160 üye ile yıllık 4000 ton kekik üretimine sahip SS Kurtluca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile bölgede 2000 ton kapasiteli PA (Pirolizidin Alkoloid) içermeyen organik kekik yağının çıkarılması için kekik yağı sıkım fabrikası kurulum protokolü imzalayıp yer teslimini almış bulunmaktayız.

Proje süresi 20 yıl olup ortalama 2000 ton kekikten 44 ton kekik yağı ile yağı alınan kekikten baharat üretimi ve aromatik kekik suyu gibi ek gelirlerle yıllık 80 milyon TL ciro hedeflemekteyiz.

Bu bağlamda ham madde, işletme gideri ve finansal maliyetler 55 milyon TL civarında hesaplanmakta olup projede yıllık 25 milyon TL + EBİT DA  görünmektedir.

Finansal fizibiliteyi ayrıntılı şekilde daha sonra yayınlayacağımızı belirterek, proje kapsamında enflasyonist ortamdan arındırılmış şekilde hesapladığımızda 20 yılda 500 milyon TL brüt kâr beklemekteyiz.

Tahsis edilen yerin imar durumu fabrika kurmaya hazır olduğundan ve projenin ÇED kapsamı dışında olduğundan belediye inşaat ruhsatı müracaatımızı 26 Eylül 2023 tarihinde yapacağımızı beyan ederiz.

Projenin yaklaşık gideri (devlet hibe ve teşvikleri dikkate alınmadan) 12 milyon TL’dir.

Uygulanacak sistem buharlı distilasyon ve Extracion olup proje aşamasında teknolojik destek ile ürün kalitesini tarlada arttırmak için bütün teknolojik imkanlarımızı kullanacağımızı taahhüt ederiz.

Ülke tarımına ve bölge çiftçisine hayırlı olsun.

Tüm ATSYH hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/atsyh-hisse-haberleri/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir