USD27,44
EURO29,02
GBP33,55
EURO/USD1,06
BIST8.218,74
Petrol93,11
GR. ALTIN1.641,88
BTC27.058,84
ETH1.656,34

Atakey Patates (ATAKP) hisse yorumları

featured

Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ (ATAKP) Temmuz ayında SPK onayı alarak yatırımcılardan talep topladı ve 27 Temmuz 2023 tarihinden bu yana borsada işlem görüyor. 39,50 TL fiyat ile halka arz olan şirket, ilk 6 işlem gününde tavan fiyattan kapanış gerçekleştirdi. 24 Ağustos tarihinde 98,00 test ederek, arz edildiğinden bu yana en yüksek fiyatını görmüş oldu. Son iki haftada düşüş süreci yaşanan hissede 7 Eylül tarihinde 76,30 seviyesinden kapanış gerçekleşti.

Atakey Patates (ATAKP) hisse yorumları HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Atakey Patates (ATAKP) hisse yorum

Atakey Patates hisseleri arz edildiği tarihten bu yana maksimum %147 getiri sağladı. 7 Eylül kapanışı olan 76,30 seviyesine göre ise arz edildiği tarihten bu yana %92 kazanç sağlamış oldu.

9 Ağustos tarihinde Atakey Patates 2023 yılı 2. çeyrek bilançosunu açıkladı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Atakey Patates (ATAKP) hisse alınır mı?

Atakey Patates halka arz sonrası %92 yükseliş yaşadı. Bu oran, son dönemde halka arz edilen hisselerin performansının altında fiyat sürecinin ilerlediğini gösteriyor. Hissenin yükselişine devam edip etmeyeceği, yatırımcı ilgisi ve şirketin haber akışına göre şekillenecektir. Bu durumda yatırımcılar hisseyi alma kararı verirken mutlaka bu faktörleri dikkate almalıdır. Olası kazanç ihtimalinin yanında, olası kayıp ihtimalinin de göz önünde bulundurularak risk yönetimi yapılması faydalı olacaktır.

Küçük yatırımcılar halka arzlarda tavan bozulurken 2 farklı yöntem izlerler. Bir kısmı tavan bozulduğunda bunu satış fırsatı olarak algılayıp hisselerini satar, bir kısmı ise alım fırsatı olarak görerek ekleme yaparlar. Bu 2 davranıştan hangisinin doğru olduğunun bir matematiği yoktur. İlk yolu tercih edenler risk almayı sevmeyen ve kazandığı ile yetinen yatırımcılar olarak adlandırılabilir. İkinci yolu seçenler ise çok daha fazla kazanç için risk alan gruptur. Burada önemli olan, yatırımcıların risk algısı ve risk toleransları olacaktır.

Atakey Patates, Temmuz ayında halka arz süreci tamamlandığı için tavan serileri ile geçen günleri geride bıraktı. Halka arz edilen hisselerde hacimli seansların geride kaldığı dönemlerden sonra hisselerde genellikle bir durgunluk veya düzeltme süreci gözlemlenmektedir. Sonrasında bazı hisseler durgunluk döneminin ardından tekrar yükseliş dönemi yaşayabilmektedir. Atakey Patates hissesi de Ağustos ortasında hacimli seansları geride bıraktıktan sonra tarihi zirvesi olan 98,00 seviyesini test etmiş ve düzeltme süreci başlamıştı. İlerleyen günlerde Atakey Patates hissesinde de tekrar yükseliş dönemi olup olmayacağı yatırımcılar tarafından merak konusu olmaya devam ediyor.

Atakey Patates (ATAKP) hisse analiz

Şirket yakın dönemde halka arz edildiğinden grafik üzerinden teknik analiz yapmak mümkün değildir. Zaman içinde grafik oturduğunda teknik analiz çalışmaları yapılacaktır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir