USD32,52
EURO34,78
GBP40,49
EURO/USD1,07
BIST9.679,60
Petrol88,19
GR. ALTIN2.421,70
BTC66.680,05
ETH3.283,21

Anadolu Sigorta, Arsan Tekstil’in açıklamasına cevap verdi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi (ANSGR) tarafından 8 Eylül tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş Duyurusuna İstinaden Bilgilendirme hakkında açıklama yapıldı

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Özel Durumlar Tebliği’nin 9 no’lu maddesi kapsamında Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. (ARSAN)  tarafından 7 Eylül 2023 tarihinde yapılan “Özel Durum Açıklaması” üzerine bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Şirketimiz, Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ilimizi yıkıcı bir şekilde etkileyen depremlerde zarar gören sigortalılarımıza, bugüne kadar 9.648 adet dosya için 5,9 milyar TL hasar ödemesi yapmıştır. İlgili KAP duyurusunu gerçekleştiren Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. ve grup firmalarına bugüne kadar deprem hasarları kapsamında yapılan toplam ödeme tutarı ise 347,2 milyon TL’dir. Söz konusu tutar, toplam deprem hasar ödememizin %5,85’ini oluşturmaktadır.

Şirketimizin aktif büyüklüğü 30.06.2023 tarihli mali tablosuna göre 45,6 milyar TL olup sigorta tekniği kapsamında değerlendirmesi devam eden ve söz konusu KAP duyurusunda atıfta bulunulan mahkeme kararlarına konu poliçelerin toplam hasar tutarı ise 19,6 milyon TL’dir.

Diğer taraftan, Mahkeme Kararlarının mahiyeti hususunda eksik ve yanıltıcı beyan verilmiş olup söz konusu kararlar sigorta şirketinin sorumluluğu ve poliçe kapsamında talep edilebilecek olan gerçek zararın tespitine ilişkin kesin karar hükmünde değildir. Mahkeme Kararlarına ilişkin hukuki prosedür tarafımızca takip edilmektedir.

Söz konusu KAP duyurusunun eksik ve yanıltıcı hazırlandığı hususu dikkate alındığında, Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. ve Temsilcileri hakkında yasal haklarımız saklı tutulacaktır.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Tüm ANSGR hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız

https://rotaborsa.com/etiket/ansgr-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir