USD32,60
EURO34,98
GBP41,36
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol84,30
GR. ALTIN2.427,13
BTC65.152,31
ETH3.403,83

Akfen GYO’dan birleşme açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AKFGY) tarafından 17 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Bağlı ortaklık Fıratcan İnşaat Turizm Ticaret Anonim Şirketi’nin tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde Şirket tarafından “devir alınması” suretiyle, Şirket bünyesinde birleşilmesi hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada yıllık 10 milyon dolar kira geliri getirmesi beklenen birleşme işlemi için SPK başvurusunun yapıldığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı;

Şirketimiz 31.07.2023 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında; 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (“SPK”), II-23.3 sayılı Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği, II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği ve SPK’nın ilgili diğer düzenlemeleri, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümleri uyarınca; tek pay sahibi konumunda olduğumuz Fıratcan İnşaat Turizm ve Tic A.Ş.’nin, tüm aktif ve pasifleri ile birlikte bir kül halinde devralınması suretiyle Şirketimiz Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. bünyesinde kolaylaştırılmış usulde birleştirilmesine karar verilmiştir. İlgili mevzuat hükümleri uyarınca, Birleşme Sözleşmesi ve Duyuru Metni hazırlanıp, Duyuru Metni’nin onaylanması amacıyla 01.08.2023 tarihinde SPK’ya başvuru yapılmıştır.

Sözleşme;

Karar;

Tüm AKFGY hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/akfen-gyo-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir