USD33,09
EURO36,30
GBP43,17
EURO/USD1,09
BIST11.134,08
Petrol85,36
GR. ALTIN2.618,19
BTC64.333,92
ETH3.399,86

Agrotech (AGROT) yeni işbirliği protokolü imzaladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) tarafından 18 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ Teknopark ile işbirliği protokolü hakkında açıklama yapıldı.

Agrotech'ten (AGROT) şirket alacakları hakkında açıklama HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada yapay zeka odaklı tarım teknolojileri ve gıda mühendisliği gibi stratejik alanlarda çalışmalar yapmak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ Teknopark A.Ş ile üçlü işbirliği protokolü yapıldığı belirtildi.

Şirketimiz, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ Teknopark A.Ş. arasında üçlü bir protokol düzenlenmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi, İTÜ Teknopark A.Ş. ve Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. arasında gerçekleştirilen üçlü işbirliği protokolü, yapay zeka odaklı tarım teknolojileri ve gıda mühendisliği gibi stratejik alanlarda benzersiz bir işbirliği imkanı sunmaktadır.

Bu protokol ile yapay zeka destekli gıda mühendisliği ve tarım teknolojilerindeki inovasyonu teşvik ederek sektörde bir adım önde olma hedeflenirken, sanayi ve akademiyi buluşturarak bilgi ve deneyim paylaşımını artırmak, yüksek teknolojiyle sürdürülebilir ürünler geliştirmek ve orta-uzun vadede gerek ülkemizde gerekse küresel ölçekte katma değerli projeler ve markalar sayesinde yüksek çarpan etkisi ile ülkemiz ekonomisine maksimum katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail KOYUNCU, İTÜ Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent GÜLOĞLU ve Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Keskin tarafından imzalanmak üzere hazırlanan bu önemli protokol, yapay zeka alanında tarihi bir adım olarak sektördeki dijital dönüşüm ve yenilikçilik anlayışının öncüsü olmayı hedeflemektedir.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir